Begin 2004 is voor Albert Heijn een strategie neergezet met doelstellingen tot 2010. Een aantal van deze doelstellingen is nu al gerealiseerd. Dit gegeven, in combinatie met veranderingen in de markt en binnen onze organisatie, is aanleiding voor een volgende stap. Directievoorzitter Dick Boer vertelt gepassioneerd over de plannen en ambities tot 2012. 5 Aha volgende stap Albert Heijn heeft een spectaculair eerste kwar- taal achter de rug in 2008. Met een flinke omzet- groei toont Albert Heijn haar kracht in de markt. Het gaat goed met het bedrijf. Waarom is er dan juist nu een aanscherping van de strategie nodig? In 2004 was het idee dat Albert Heijn in 2010 een marktaandeel van 30% bereikt moest hebben. Dat doel werd over 2007 al bijna gerealiseerd met een aandeel van 29,5% over het hele jaar en iets boven de 30% in de laatste weken van 2007. De stijging van het martkaandeel is onder meer het gevolg van de succes- volle herpositioneringsstrategie van Albert Heijn, aangevuld met onder andere de integratie van ruim twintig Konmar- winkels in ons winkelnetwerk. Tweede belangrijke doelstelling was de herpositionering en daarbij ging het om de hele Albert Heijn Company (de naam voor de combinatie van Gall&Gall, Etos en Albert Heijn). Al onze winkelmerken moesten door de klant weer worden gezien als een goede of misschien zelfs wel de beste keus. En ook dat is gelukt. De resultaten van de herpositionering van Albert Heijn zijn voor ons heel zichtbaar en ook Etos en Gall&Gall zijn veel sterker geworden. Etos bekleedde binnen de drogisterijbranche begin 2004 nog een derde of vierde plaats en werd onlangs verkozen door een klantenpanel van GfK tot beste drogist van 2008. Gall&Gall groeide uit tot marktleider.' Dus is er een nieuwe uitdaging nodig? 'Ja, deze successen betekenen niet dat we nu achterover in onze stoel kunnen leunen. Willen we het tempo waarmee we harder dan de markt groeien behouden, dan moeten we vooruit blijven denken. Het is net als in topsport. Als je de 100 meter binnen tien secon- den hebt gelopen, dan streef je ernaar om die tijd iedere keer opnieuw te verbeteren. Wanneer je als bedrijf stagneert en je ambities verliest, dan verlies je klanten, verlies je marktaandeel en gaan medewerkers al snel verderop kijken. Daarom maakt Albert Heijn Company zich nu op voor een volgende stap.' Is er een strategie voor alle winkelmerken? 'Vier jaargele- den werd er nog een strategie voor de drie winkelmerken afzonderlijk gemaakt. Nu gelden de nieuwe ideeen en plannen voor het totale bedrijf met onze bijna 1800 winkels en onze vier formules: Albert Heijn, Albert.nl, Etos en Gall&Gall. De doelstelling om te blijven groeien willen we niet alleen reali- seren voor onze aandeelhouder, maar vooral ook voor onze medewerkers. Zij maken het verschil. Door scherp gestelde ambities wordt ieder van ons geprikkeld zo veel mogelijk talenten te ontwikkelen. Die talenten willen we nog beter gaan benutten. Met als doel onze medewerkers voldoende uitdagin- gen te bieden en zo aan ons te blijven binden. Maar ook met als streven dat ze gepassioneerd blijven en elke dag plezier hebben in het verlenen van de beste service aan klanten. We willen medewerkers heldere doelen meegeven zodat ze ook in de toekomst een gerichte bijdrage kunnen blijven leveren om ons als bedrijf succesvol te laten blijven. Dat is ook onze verant- woordelijkheid als werkgever. Het fundament staat. We laten uitstekende resultaten zien, maar dat willen we de komende jaren graag verder verankeren.' De stijgende grondstofprijzen van producten als graan en zuivel zijn bijna dagelijks in het nieuws. Wat betekent dit voor Albert Heijn? Artikelen scherp prijzen blijft van belang voor onze klanten en is daarmee voor alle merken binnen Albert Heijn Company een gegeven. Maar van een lange peri- ode waarin nauwelijks prijsstijgingen te zien waren, zijn we in een inflatoire tijd terecht gekomen. We ontkomen er dan ook niet aan dat producten duurder zullen worden. Als bedrijf nemen we hierin wel onze verantwoordelijkheid in onderhan- delingen met onze leveranciers. Ook willen we als bedrijf een rol spelen in het voorkomen van schaarste door bijvoorbeeld goederen efficienter te produceren waardoor er minder afval- en reststoffen overblijven. Zo introduceerden we onlangs al kleinere of zogenaamde portieverpakkingen om 'weggooien' van voedsel verder te voorkomen. Ook zullen onze processen

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 5