Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer maken we kennis met (44)r allround medewerker bij DC Zaandam, afdeling Houdbaar. H 19 Aha Hoe kwam je bij het DC terecht? 'Ik ben begonnen als parttime ophaler in het oude DC. Later werd ik vorkheftruckchauffeuren kwam ik in vaste dienst. Ik kende het bedrijf al een beetje. Mijn oudste broer Hassan zit hier en mijn vader, die vijfjaargeleden met pensioen ging, heeft hier ook heel watjaren gewerkt. Na de basisschool ben ik naar de lagere technische school gegaan. Ik koos voor de richting elektronica omdat ik graag automonteur of elektricien wilde worden. Uiteindelijk heb ik mijn opleiding niet afgemaakt. Ik wilde liever werken en geld verdienen. Achteraf heb ik daar wel eens spijt van gehad. Een van mijn jongere broers heeft het wel geschopt tot elektricien en die verdient veel meer dan ik.' Heeft dat invloed gehad op hoe je nu bent en denkt? Ik stimuleer mijn vier kinderen wel om doorte leren. Maarveel geld verdienen is ook niet alles. Een prettige werksfeer is minstens zo belangrijk. Ik heb leuke collega's en kan met iedereen goed opschieten. Het is net een grote familie. Nooit eens een off-day? 'Ik ga elke dag lachend naar mijn werk en kom lachend weer thuis. Ook al is het druk. Momenteel zijn we onderbezet en is het moeilijk om goede medewerkers te vinden. De omzet blijft groeien. In vierjaartijd zijn we van 550.000 colli naarbijna een miljoen colli per week gegaan.' Inmiddels zit je 26 jaar bij het DC. Heb je je jubileum nog gevierd? Jazeker! Vorigjaar heb ikeen groot feest gehad. Er waren honderd mensen. Een mooie herinnering.' Waar ben je trots op? 'Ik werkte vijftien jaar lang met veel plezier als lader en controleur op de expeditie. Tot ik moest bijscholen omdat er een structuur- verandering werd doorgevoerd. In diezelfde periode werd er ook een nieuw functiewaarderingssysteem (FUWA) gei'ntroduceerd. Onder het motto: iedereen is gelijk, moesten we allemaal weer dezelfde soort werkzaamheden doen. Het gevolg was dat bestaande teams uit elkaar werden getrokken. Ik zakte voor het examen en moest het magazijn weer in. Het voelde als falen en met die veran- deringen heb ik het de eerste tijd heel moeilijk gehad. Nu heb ik er wel vrede mee. Zeker sinds ik er drie jaar geleden extra verantwoordelijkheden bij heb gekregen zoals corveewerk in het kader van HACCP*. Ik moet erop toezien dat de gangen langs de stellages vrij zijn zodat de ophalers er moeiteloos in- en uit kunnen rijden. Als er iets breekt en als er plastic of karton rondslingert, moet het direct worden opgeruimd.' Waar kun je slecht tegen? 'Ik werk vanuit mijn hart en neem mijn taken heel serieus. Daarbij staat kwaliteit bovenaan. Als een vaste collega of uitzendkracht er een potje van maakt, spring ik er meteen bovenop. Het is belangrijk voor de hele keten dat er bij ons geen voedselveiligheidsproblemen optre- den. Ook hecht ik aan samenwerking. Als iemand iets uit z'n handen laat vallen en het gewoon laat liggen onder het motto: "0, dat is Mo z'n werk", dan kan ik wel eens pissig worden.' Watgeeft jou de meeste kracht? Mijn humor. Meteen geintje krijgje vaak meergedaan. Net als mijn vader houd ik ervan om mijn schouders ergens onder te zetten. Ik probeer flexibel te zijn en verzuimen doe ik zelden. Elf jaar geleden heb ik een hartinfarct gehad, werd ik gedotterd en heb ik een maand in hetziekenhuisgelegen. Vanaf die tijd is mijn licha- melijke conditie wat minder geworden. Ik ben wat sneller moe en heb's avonds vaak last van pijnlijke voeten. Maar een andere baan zou ikecht niet willen. Mijn toekomst ligt hier.' Hazard Analysis Critical Control Points - een preventief systeem om de kwaliteit van producten in de ievensmiddeien- branche te waarborgen.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 19