situatie van Albert t erg op die van Albert ijn een paarjaar terug' Nederlandse zwaargewichten Nieuw prijsimago Sneltreinvaart Grondige metamorfose Aha 18 Dat is duidelijk te merken aan de waardering van de kroon, de natio nal betaaleenheid. Die is nog nooit zo sterk geweest. En volgens Esther zijn haar Tsjechische collega's daar erg trots op. 'Ik krijg zelfs berichtjes met de stand van de kroon in mijn mailbox.' Ook Ahold Tsjechie plukt de vruchten van de bloeiende economie. De gezamenlijke netto-omzet van de supermarkten Albert en hypermarkten Hypernova steeg vorig jaar in Tsjechie en Slowakije op identieke basis met 6,8 procent naar 1,6 miljard euro. Tot voor kort was Praag het hoofdkwartier van Ahold Centraal-Europa en was Ahold ook nog zeer actief in Polen. Eind 2006 maakte Ahold bekend zich alleen te willen richten op landen waar het bedrijf echt tot de top van de markt hoort. In Tsjechie is dat het geval. In 2007 is besloten om alle Poolse winkels aan concurrent Carrefour te verkopen. Nu Ahold defmitief heeft besloten om in Tsjechie te blijven, worden alle zeilen bijgezet. In 2006 is er al een aantal Nederlandse zwaargewichten overgekomen. Johan Boeijenga, voormalig directeur van Supply Chain Albert Heijn, zwaait er sinds oktober 2006 de scepter en wordt bijge- staan door oud-Albert Heijners Buck van der Werf en Jan Kempenaar. Robert de Groot zet het aantal Nederlandse directieleden op vier en zorgt voor een mooi evenwicht aangezien de overige vier leden van de directie geboren Tsjechen zijn. Aangezien Albert als een dure supermarkt wordt ervaren, werkt Ahold er hard aan om dat prijsimago aan te pakken. Waar hebben we dat eerder gehoord? Maarten: 'De situatie van Albert lijkt inderdaad erg veel op de situatie van Albert Heijn een paar jaar terug. Ook hier zijn we ons aan het herpositioneren als het gaat om onze prijsafstand tot de concurrentie. Tijdens een grote reclamecampagne zagen we al dat het werkt. We leren veel van onze collega's van Albert Heijn, maar het is geen kwestie van copy-paste. Zo stellen klanten hier andere eisen en bevindt de economie zich in een ander stadium. Prijs speelt een grotere rol en Tsjechen zijn ook niet merkvast. Ze gaan gerust naar meerdere supermarkten om overal de aanbiedingen te kopen.' Zo te horen zullen Esther en Maarten zich voorlopig niet vervelen. Ahold Tsjechie bruist van de ambitie. Maar zo'n grootschalige her- positioneringactie kost natuurlijk tijd. Denken ze dat ze het tijdens hun tijdelijke verblijf in Tsjechie nog mee zullen maken dat Ahold daadwerkelijk marktleider is? 'Nou, dat zou best eens kunnen', begint Maarten, waarna Esther zijn zin afmaakt: 'Alles gaat hier in sneltrein vaart. Heerlijk, die dynamiek!' Van de 350 medewerkers op het hoofdkantoor zijn er in totaal acht Nederlanders. Gezamenlijk zetten zij de winkels van Ahold momen- teel duidelijk op de Tsjechische kaart. Om te beginnen zullen alle Hypernova's worden omgebouwd tot hypermarkten onder het Albert- logo. Ahold wil in de nabije toekomst alleen nog maar Albert-winkels in Tsjechie voeren. Bovendien worden alle winkels aan een grondige metamorfose onderworpen. Ook het logo wordt vernieuwd en krijgt een moderne en frisse uitstraling.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 18