ftalb!iPijrS AHOLD I Winkelbezoek Sterke kroon 17 Aha en het gaat langzaam maar zeker steeds beter.' Het scheelt dat alle Tsjechische collega's goed Engels spreken. Vooral Maarten is daar blij mee. 'Gezien de drukte op het werk en de voorbe- reidingen voor de bruiloft, kom ik er nauwelijks aan toe om de taal te leren. De woorden en grammatica zijn bovendien totaal anders dan de talen die ik ken. Ik begin langzaam maar zeker een beetje te begrijpen waar een woord begint en ophoudt. Veel verder kom ik nog met.' Veel voorbijgangers sjouwen voile tassen met zich mee. Het consumentisme viert hier hoogtij en van het voormalige communisme is weinig meer te merken. Maar Praag is niet representatief voor de rest van Tsjechie, benadrukken de Nederlandse expats. Maarten: 'Ik ga om de twee weken op winkelbezoek en kom dan uiteraard ook veel buiten Praag. Het valt me dan meteen op dat het leven buiten deze stad anders is. Laatst was ik in het noorden van Tsjechie aanwezig bij de opening van een nieuw filiaal in Most, een oude mijn- werkersstad. Je merkt direct dat je beslissingen niet alleen gebaseerd kunnen zijn op de situatie in Praag.' De Tsjechische economie draait momenteel op voile toeren. Oprichtingsjaar Aantal winke 1991 300 (244 Alberts en 43 kleine en 13 grote Hypernova's) Aantal distributiecentr (1 in Olomouc en 1 in Klecany) Totaal aantal medewerker meer dan 14.500, waarvan 1500 in de distributiecentra en 350 op het hoofdkantoor 80 tot 85 procent bestaat uit Tsjechische producten. De grootste Hypernova biedt maar liefst 60.000 producten Albert Quality en EuroShopper. Albert Excellent en Albert Bio worden aan het eind van hetjaartoegevoegd

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 17