Wereldwijd zijn er Nederlanders aan het werk voor Ahold. Maar hoe is het om voor langere tijd in het buitenland te zijn? En wat zijn de internationale ontwikkelingen op retailgebied? Aha vraagt het aan collega's die momenteel als expat hun horizon verbreden. Lastige taal IVII If HT Aha 16 Het bmist in Tsjechie De Praagse werkdag op het Ahold hoofdkantoor zit erop. Maarten Scholten (31en Esther Veninga (27) zitten op een terrasje op loopafstand van win- kelcentrum Novy Smichov en Ahold-supermarkt Albert. Tot voor kort werkten ze allebei nog bij Albert Heijn in Nederland. Esther als assistent controller op het hoofdkantoor en Maarten als managementtrainee een jaar op het hoofdkan toor en een jaar in AH 1155 Hilversum, waar hij ASM was. De twee 'Albert Heijn-ers' doorlopen het management trainee- programma waarin Ahold topstudenten klaarstoomt voor hogere managementfuncties. Eind vorig jaar kregen ze de vraag of ze er iets voor voelden om voor drie jaar in Praag te gaan werken, Maarten als pro- momanager en Esther als commercial controller. Hoewel ze zelf meteen enthousiast waren, moesten ze het nog wel even met het thuisfront overleggen. Esther: 'Mijn vriend is consul tant en hij is doordeweeks veel in het buitenland. Hij woont nog in Amsterdam en we zien elkaar om de zoveel weken een weekendje. Ik vermaak me prima in Praag en ben ook niet zo'n planner. Maar als straks blijkt dat ik hier langer kan blij- ven, moeten we wel een oplossing zoeken zodat we vaker bij Maarten Scholten en Esther Veninga op een terrasje aan de Moldau elkaar kunnen zijn.' Maarten bevindt zich in een totaal andere situatie. Zijn vriendin heeft haar baan bij KLM opgezegd en is met hem meegegaan. Het ziet ernaar uit dat ze binnenkort aan de slag gaat bij een Tsjechische multinational en aankomende augustus gaan ze trouwen.' Ook vandaag is het geen straf om in Praag te zijn. De zon schijnt uitbundig. Vooral Esther raakt niet uitgepraat over de geneugtes van haar nieuwe woonplaats. 'Er zijn overal terrasjes en ik vind de Tsjechen over het algemeen heel relaxed. Jammer genoeg versta ik nog niet zoveel, maar ik volg Tsjechische les Officiele landstaa Hoofds Regeringsvor Oppervlakt Tsjechisch Praag republiek 78.866 km2 10.349.372 De Sneeuwkop in het Reuzengebergte koruna (kroon) IJzer, staal, electronica

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16