HIER&DAAR Kaasjes en eigenheimers Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Markus Lienhard (36) Supermarktmanager AH 1423 in Twello 'Ik voel me op en top Zwitsers, maar heb eigenlijk niets meer met het land. Ik ga er nog elke zomer naartoe, maarde contacten ver- vagen. Zwitserse familiebanden zijn ook zakelijker; niet te verge- lijken met die in Nederland 'Ik was netdrie weken hier en zat bij mijn schoonou- ders thuis. Komt er iemand binnen die zomaar een biertje uit de koelkast pakt en gaat zit- ten. Het bleek de buurman van drie huizen verderop te zijn. In Zwitserland was, en is, zoiets ondenkbaar.' 'Ik hoop op een stunt van het Zwitserse elftal en dan het liefst in de finale tegen Oranje! Gastlanden doen het vaakgoed, dus wie weet!' 'Zwitserse super- markten zijn superschoon. Het is ook een echt "vers "-land en dat merkje. De worteis smaken nog echt naar worteis, de toma- ten echt naartomaten. En dan het grote zuivelassortiment: veel kaasjes, toetjes en yoghur- tjes.' 'Wat me nog steeds verbaast is hoe makkelijk men- sen zich ziekmelden, te laat komen of langer pauze nemen. Dat het kan en ook geaccep- teerd wordt...' H'Nederlandse colle- ga's zijn ruimdenkend. Bij mij is het zwart of wit. Dat eigenwijze is typisch Zwitsers. Het gaat er maar niet uit. Eigenlijk ben ik er ook besttevreden mee. Maar dat is natuuriijk weer dat eigenwijze.' In Zwitserland volgde MarkllS Lienhard een opleidingtot kaasmaker. Hij vervulde zijn dienstplicht in het Zwitserse leger en stortte zich op een studie levensmiddelentechnologie. Maar ja, toen was er ineens die liefde voor een Nederlands meisje. Al na een half jaar brak Markus zijn studie af om met haar in Nederland te gaan wonen. Binnen een half jaar had hij hier net zoveel vrienden als daar. 'Nederlanders zijn veel opener en gezelliger.' Zwitsers noemt Markus 'eigenheimers' ("ze zijn meer op zichzelf, vinden hun eigen dingetjes het belangrijkst'), maar wat is hij trots om Zwitser te zijn! 'Als een product uit Zwitserland komt, kan ik het niet nalaten om 1 tegen mijn kinderen te zeggen: dat is pas echt!' Van vakantie keert §j hij dan ook altijd terug met een auto vol Zwitserse specialiteiten! Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier Daar? Mail aha-magazine«Dah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3