In zijn relatief korte loopbaan als hobby-restaurateur van oude professionele voetbaltafels heeft Marc van Dinther inmiddels diverse tafels prachtig opgeknapt, met name van de merken Deutscher Meister en Topper. Zijn allermooiste kunstwerk is nog maar net klaar: een voetbaltafel waarop Oranje bet opneemt tegen Albert Heijn! EK VOETBAL SPEELDATA: DE EERSTE RONDE Ziet er mooi uit, die taf 'Ik ben er ook erg trots op. Ik ben er ongeveer 175 uur mee bezig geweest. Eerst moest ik toe- stemming hebben: je mag niet zomaar ergens AH op zetten. Vervolgens heb ik de officiele kieuren en logovoorschriften opgevraagd en het ontwerp verder uitgewerkt.' 'Albert Heijn tegen het Nederlands elftal; dat is toch een echte klassieker. Eerder heb ik een tafel met Nederland tegen Argentinie ontworpen, en een tafel met Nederland tegen Italie. Het is een echte Topper in Albert Heijn-stijl: Topper is nog steeds de officiele wedstrijdtafel bij competities.' H'Toen ik 17 was, kocht ik mijn eerste Topper-tafel. Ik speelde met vrienden hele avonden tafelvoetbal. Anderhalfjaargeleden ging ik op zoek naar eenzelfde tafel als toen. Ik vond er een van ongeveer 25 jaaroud. Die heb iktoencompleetgerestaureerd. Soms res- taureer ik nu tafels in opdracht, maar meestal doe ik het nog steeds op eigen initiatief. 'Op het DC spelen we geregeld een potje tafelvoetbal, een ieuke combinatie van spanning en ontspanning. Nu met de EK hebben we speciaal een oranje- hoek ingericht.' 'Het opsporen en opknappen. Ik heb het lief- ste dat hij rijp is om weg te gooien. Dan is het contrast later het grootst, heb ik er de meeste eer van. Tafels die ik uit eigen initi atief heb opgeknapt, bied ikaan. Ik wil dan graagin iedergeval de onkosten eruit hebben. De mooiste bestemmingtot nu toe was een crisiscentrum voor kinderen met autisme.' 'Die gaat zeker weg. Een AH-bestemming zou natuurlijk prachtig zijn!' Maandag 9 juni, 20.45u Nederland - Italie Vrijdag 13 juni, 20.45u Nederland - Frankrijk Dinsdag 17 juni, 20.45u Nederland - Roemenie Wi< Marc van Dinther (38) Wa Allround magazijnwerker plus Waar: LDC Geldermalsen

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16