Ik werd gevraagd bij het oplossen van wat problemen' Functie: executive vice pre sident en chief corporate governance counsel. Sinds: 15 oktober 2003. Bijzonder: op 23 april her- kozen tot lid van raad van bestuur door de aandeel- houders. VROUWEN AAN DE TOP Aha 14 IWat houdt uw functie in? Ik werd op zondag 23 februari 2003 naar het hoofd- kantoor van Ahold geroepen om mee te helpen "bij het oplossen van wat problemen". Die problemen bleken aanmerkelijk groter te zijn dan ik had voorzien. Op 24 februari 2003 moest Ahold bekendmaken dat er informatie was achtergehouden bij het consolideren van doch- termaatschappijen en dat er bij de Amerikaanse dochtermaatschappij US Foodservice massaal was gefraudeerd. De aandelenkoers zakte toen met 60 procent in een dag en Ahold was in een dag EUR 6 miljard minder waard.' 2 Het verschil tussen Ahold nu en het moment dat u begon? 'De eerste veertien dagen dat ik begon heb ik mij met anderen beziggehouden om een faillissement van Ahold af te wenden. Dat is met vereende krachten gelukt. Daarna heb ik circa drie jaar besteed aan het oplossen van de juridische puzzels, onder- zoeken van autoriteiten in de Verenigde Staten, Nederland, Argentinie en Uruguay en claims van veel beleggers. Op een gegeven moment hadden wij in Amerika 35 rechtszaken tegelijk lopen. Ik heb zelf een jaar in Amerika gewoond om die veelheid van procedures te managen. Nu ben ik veel meer bezig met desinvesteringen en acquisities (bijvoorbeeld de Schuitema- transactie), voedselveiligheid, verzekeringen en maatschappelijk verantwoord ondernemen (Corporate Social Responsibility).' 3Spannendste moment? 'Er waren vele, maar het spannendste was wel dat wij op 29 november 2005 konden aankondigen dat we alle claims van beleggers hadden geschikt door betalingvan USD 1,1 miljard. Uiteindelijk heb- ben daardoor meer dan 180.000 gedupeerden een uitkering ontvangen.' 4Leukste moment?'Leukste evenement is de jaarlijks terugkerende voetbalwed- strijd van Ahold/AH tegen ABNAmro. Ik doe altijd mee. We hebben nu vijf keer achtereen gewonnen.' 5Uw kracht binnen het team? 'Ikben breed inzetbaar. Mijn werkzaamheden kunnen dan ook sterk veranderen.' 6 Punt aan de horizon? 'Ikben blijdataldie onderzoeken en procedures achter de rug zijn en dat Ahold en alle werkmaatschappijen zich weer kunnen richten op de toekomst.' 7 Hoe ziet u Albert Heijn? Albert Heijn is heel belangrijk binnen Ahold. De formule is sinds 2003 succesvol bijgesteld en overal om me heen hoor ik dat het zo'n innovatief bedrijf is. De groei van het marktaandeel bewijst de waardering van het publiek.' 8 Even prive: gezin, kinderen, hobby's? 'Ik word binnenkort 60 en tekende onlangs nog voor een termijn bij als lid van de raad van bestuur. Ik heb twee kinderen, een dochter van 28 en een zoon van 24. Mijn dochter werkt bij ING in Londen en mijn zoon studeert af in filosofie en rechten. Ik woon samen met Marielle in Amsterdam. Mijn hobby's zijn hard- lopen en schaken.' WAT IS ID-VERK00PGR0EI? ID duidt op het woord identiek, geiijk. ID verkoopgroei is de toename in het aantal verkopen afgezet tegen dezelfde periode en resultaten in een eerdere periode. Uit een recent onderzoek van de Erasmus Universiteit blijkt dat 5 procent vrouw is in de top van 120 Nederlandse beursgenoteerde bedrijven. Ahold staat eerste, met viervrouwen van de tien bestuurders en commissarissen: Karen Segundo, Stephanie Shern, Judith Spieser en Kimberly Ross. Met dit aandeel van 40 procent blijft Ahold het gemiddelde van 5 procent ver voor. Philips staat laatste, met achttien bestuurders en commissarissen waarvan geen enkele vrouw. Verder blijkt dat 56 procent van de vrouwelijke commissa rissen en bestuurders niet-Nederlands is (vrij naar bron: www.nos.nl). 23 april 2008.Tijdens de Algemene Jaarlijkse Aandeelhoudersvergadering wordt Kimberly Ross officieel benoemd tot lid van de raad van bestuur.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 14