Neide Silva Santos Joran Roest(19) Victor Wiegel (49) Internet en sms 5 Aha jp Functie: Allround medewerker M&ix4i Studie: Geneeskunde, Masters of neuroscience Ditwil ik worden: Dokter Hobby's: Judo, jiu jitsu en stijldansen WaaromAH? 'Om de kleinschalig- heid en gezelligheid.' Functie: Medewerker brood en kassa Studie: SPW 3 afgerond, volgend jaar verder studeren Ditwil ik worden: Ik houd alle opties open! Hobby: Fitness WaaromAH? 'Bij Albert Heijn kreeg ik meer uren dan als caissiere bij de HEMA. Dus was de keuze snel gemaakt.' Functie: Allround fT - medewerker 1 Studie: Chemische technologie Dit wil ik worden: Chemisch technoloog Hobby: Zeilen WaaromAH? 'Lekkerdichtbij, leuk werk, leuke klanten en leuke collega's.' Functie: Storemanager Raak je imago maar eens kwijt! Als AH to go op een metrostation zijn wij geen standaardwinkel. Mijn collega's in reguliere winkels hebben moeite om genoeg medewerkers te krijgen, wij hebben dat probleem niet zo. Misschien spreekt het eigentijdse concept van AH to go jongeren aan, maar onze winkel is ook klein en daardoor sneller bezet. Het grootste probleem is kwalitatief goede mede werkers binnenkrijgen en die voor lan- gere tijd behouden. Ze kiezen al snel voor afwisseling of een baantje dat in het verlengde van hun studierichting ligt. Gerenommeerde bedrijven haken steeds vaker in op voor hen braaklig- gend terrein in de arbeidsmarkt, ban- ken bijvoorbeeld. Meer dan de helft van onze medewerkers werkt kort part time. Ze blijven gemiddeld een jaar bij ons. Medewerkers die langer blijven, doen dit omdat ze meer verantwoor- delijkheid hebben. Dattelt. Binnen de reguliere Albert Heijn-winkels draagt het nieuwe winkelbesturingsmodel wellicht bij aan een beter behoud van jongeren. De teamleiderfunctie spreekt ze aan, daarmee kunnen zelfs parttimers leidinggevend zijn. Er moet uitdaging in je werk zitten. Soms heb ik de indruk dat jongeren denken dat ze maar kort bij Albert Heijn mogen werken, een negatief imago dat maar langzaam slijt. Dat moet veranderen.' minder jongeren beschikbaar voor een bijbaan. Met name in de grote steden is dit duidelijk merkbaar. Opleidingen duren langer en kosten meer tijd. Ook de beleving van jon geren ten opzichte van werk is veranderd: velen zien een bijbaan als een tijdelijke bezigheid, ze werken even voor het geld en zeggen dan weer op.' 'Verder is ook het imago van een supermarkt minder hip dan, bijvoorbeeld, de horeca', weet Annewil Kip, adviseur Employer Branding. 'De concurrentie bij andere bedrijven is groot. En jonge ren willen zich ontplooien. Ze zijn op zoek naar allerlei verschillende baantjes.' Het werd, kortom, de hoogste tijd om de signalen serieus te nemen en met een uitgebreid plan van aanpak te komen. Om jongeren te bereiken is het belangrijk om goed in te spelen op de jongerencultuur. Naast wervingskanalen zoals posters en flyers in winkels en mond-tot-mondreclame, gaan de nieuwe media daarom een steeds grotere rol spelen. Zo kunnen jongeren op de vacaturesite van Albert Heijn, ah.nl/werk heel gemakkelijk via hun postcode direct solli- citeren bij alle filialen. Ook op de landelijke site bijbanen.nl is Albert Heijn prominent aanwezig. Jongeren worden hier direct doorgeleid naar ah.nl/werk. En het werkt. De afge- lopen weken meldden zich zo'n 15.000 bezoekers op ah.nl/ werk. Hoewel niet iedereen ook daadwerkelijk solliciteert, is dat al wel een goed begin.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 5