Levenservaring In de voorjaarsvakantie bezochten 54 scholieren uit heel Nederland kleinschalige onderwijsprojec- ten van Stichting Edukans in Oeganda. Sander Hulshof was een van hen. Een week lang ontmoette hij ex-kindsoldaten, straatkinderen, arme kinderen en kinderen die lijden aan hiv/aids. Het was de erva- ring van zijn leven... Stichting Edukans? Wat deed je besluiten te solliciteren' Zo'n reis doet zeker wel iets met je? Wie: Sander Hulshof (17) Wat: Medewerker verkoopklaar AH 1318 Spijkenisse en vwo-scholier Waar: www.edukans.nl SPpPI 5 'Samen met lokale organisaties zet Edukans kleinschalige onderwijsprojecten op in ontwik- kelingslanden. Datfinancieren ze door met heel veel acties geld in te zamelen. Bij een van die acties, Going Global, brengen Nederlandse scholieren een bezoek aan ontwikke- lingslanden.' TC 'Ik voelde me verplicht om te helpen. Ik word steeds weer geraakt door de beelden die ik van ontwikkelingslanden op tv zie.' 'Met een bus brachten we een bezoek aan wel twintig scholen. Ik heb het nu allemaal met eigen ogen gezien: mensen die met eigenlijk niks proberen te overleven.' dJa. elke dag praatje met andere leerlingen om al die emoties enigszins te kunnen verwerken. Aan de andere kant zijn ook positieve dingen me bijgebleven. Hoe gastvrij iedereen daar was bijvoorbeeld: ze stonden ons soms met honderden op te wachten, zingend en juichend. En hoe kinderen erechtgeholpen worden. Want als ze naar school gaan, kunnen ze een vak leren en een baan zoeken. Zo is hun toekomst verzekerd,' 'Mijn leven zal nooit meer hetzelfde zijn. Dat zit'm in kleine dingen. Met douchen doe ik de straal uit als ik me ga wassen, ik koop geen dure kleren meer, schaam me dat we hierzoveel rijst hebben... En schappen vol met eten, in zoveel varianten. We gooien producten weg als codes in gevaar komen of zomaar als we geen trek meer hebben. Ik ben anders tegen welvaart aan gaan kijken. Dat geef ik ook graag mijn Albert Heijn-collega's mee. Toch komt het nooit zo hard bij je binnen alsje er niet zelf voor hebtgestaan.' *Jn maart heb ik voor alle 1300 leerlingen van mijn school een presentatie over Oeganda gegeven en er volgt een schooldag waarvoor leerlingen sponsors zoeken en langs de deuren zoveel mogelijk geld ophalen. Het streven? Achttienduizend euro.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16