09 Ahold NIEUWS Rishton spreekt aandeelhouders toe Analisten op uitnodiging r M. NGS wint Step Change 23 april 2008. De Aandeelhouders- vergadering besluit tot vaststelling van de jaarrekening over het boekjaar 2007 en tot vaststelling van het dividend over 2007 op EUR 0,16 per gewoon aandeel, betaalbaar op 13 mei 2008. MVO Ook gaat hij dieper in op maatschap- pelijk verantwoord ondernemen. In 2007 is dit door Ahold een essentieel onderdeel van de wereldwijde bedrijfsstrategie gemaakt. Sinds ditjaar wordtjaarlijks een rapport uitgebracht. Het Engelstalige CSR-rapport over 2007 ver- scheen in maart 2008 en vind je op www. ahold.nl. KROONOPHETWERK m' 13 Aha Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders in het Muziekgebouw aan't IJ in Amsterdam spreekt John Rishton, Aholds Chief Executive Officer van een succesvol 2007 en bedankt hij 257 aandeelhouders, een vertegenwoordiging van circa 851 miljoen aandelen, voor hun steun. Hij blikt terug op de verkoop van U.S Foodservice, Tops, de activi- teiten in Polen en kijkt vooruit met de verkoop van het meerderheidsbelang in Schuitema waarbij 58 winkels overgaan naar Albert Heijn. Een transactie die volgens Rishton de moge- lijkheid schept om de succesvolle activiteiten van Albert Heijn verder uitte breiden. Albert Heijn Rishton: 'Albert Heijn is een uitzonderlijk sterk merk. Het is de grootste particuliere werkgever van het land, met meer dan 66 duizend medewerkers. Een op de vijf Nederlanders heeft ooit bij Albert Heijn gewerkt, en voor velen was het de eerste werk- ervaring,' aldus Rishton. 'Dankzij hetharde werk van onze medewerkers verwerken we nu wekelijks bijna 12 miljoen transacties in onze winkels en hadden we in 2007 een marktaan- deel van bijna 30%.' Raad van Bestuur John Rishton toonde zich tevens content met de benoeming van Kimberly Ross als nieuwe CFO van Ahold en haar voordracht als lid van de Raad van Bestuur. Ook het feit dat Peter Wakkie zich opnieuw verkiesbaar stelde voor de Raad verheugde hem. Beide voordrachten werden bekrachtigd door de vergadering. In Aha 6 lees je een uitgebreid interview met Peter Wakkie, Kimberley Ross en de COO Ahold USA Lawrence Benjamin. 28 maart 2008, Zaandam. Twintig onderzoeksanalisten krijgen van de Albert Heijn-directie gedetailleerd uitleg over Aholds businessmodel in Europa en bezoeken verschillende winkelformats waaronder AH XL. De analisten loofden de beeldende uitleg en het feit dat er geen antwoorden omzeild werden uit com- merciele overwegingen. Ik begrijp nu hoe AH structured kosten terugbrengt door bijvoorbeeld aanpassingen in het Replenismentproces,' aldus Marc de Speville van Redburn Partners. 'En hoe de operationele winst zo gestegen is terwijl de meeste marges en consumentenprijzen toch gedaald zijn. Het einde van de verbetering in assortiment, prijsperceptie en de structurele kosten, en daarmee een hogere winst lijkt bovendien nog lang niet in zicht.' 25 maart 2008. Albert Heijn krijgt het 'Kroon op het werk-estafettestokje' uit handen van Hennes Mauritz voor de onderscheidende wijze van gezondheidsmanagement. Zo heeft Albert Heijn het Fit Fun leefstijlprogramma voor medewerkers gelan- ceerd en was het de initiator voor de oprichting van het Poortwachtercentrum Zaanstreek, de blauwdruk voor uitrol van Poortwachtercentra over het land. Ook stimuleert AH actief de aanname van mensen met een Wajongstatus. Meerweten? www.kroonophetwerk.nl. 3 april 2008. Tijdens de Dutch Sourcing Awards wint Ahold Next generation Sourcing de eerste prijs in de cate- gorie Step Change. Het juryrapport spreekt van vernieuwende en revolutionaire wijze waarop NGS 'de keten induikt'. Ook het feit dat onderhandelingen niet enkel op basis van prijs worden gevoerd maar ondersteund worden door uitgebreide analyses gaf de doorslag. Pampers lotiondockjcs N(jtofol>9ul»"n>

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13