KlasseLunch IH Of de derde KlasseLunch van Albert Heijn, op donderdag 10 april, een succes was? Absoluut! Een recordaantal van maar liefst 6.058 groepen 8 deden mee. De landelijke aftrap was op basisschool De Westwijzer in Amsterdam. Aha nam een kijkje. Broodje banaan? Aha 10 Jong geleerd, oud gedaan GOED KIEZEN IS OK! 1 Veertien lange, vrolijk gedekte tafels vullen de gymzaal van De Westwijzer, aan elke tafel zit wel een man of twaalf: de leerlingen uit de vier groepen 8 plus een aantal van hun opa's en oma's. Tussendoor doen allerlei journa- listen en fotografen hun werk. De landelijke aftrap van KlasseLunch krijgt volop belang- stelling en dat is natuurlijk niet voor niets. Met maar liefst 138.000 deelnemende scho- lieren is het een evenement dat zijn weerga niet kent! Gezelligheid staat bij veel van deze leerlingen hoog in het vaandel, blijkt trouwens uit een onderzoek dat TNO NIPO in opdracht van Albert Heijn heeft verricht naar het lunchpa- troon van Nederlandse kinderen in groep 8. Gezond eten telt ook, maar de lunch is vooral het moment waarop ze lekker samen zijn met familie of klasgenootjes. Meester Peter Heida, en van de onderwijskrachten van de groe pen 8 van De Westwijzer, benadrukt het nog even in een korte speech voorafgaand aan de KlasseLunch. Hij roept de leerlingen op met de opa's en oma's te praten over hoe zij vroe- ger als kind aten. Speelde gezonde voeding, een gezonde lunch, toen ook een rol? Als leerlingen van de basisschool naar de mid- delbare school gaan, bepalen zij vaker zelf wat zij tussen de middag eten. Om die reden is Albert Heijn twee jaar geleden gestart met het onderwijsproject KlasseLunch: een gezonde lunch voor alle groep 8 leerlingen gecom- bineerd met lessen over gezond eten. Meike ter Braak, manager Eigen Merken: 'Albert Heijn laat zien dat gezond lunchen belang- rijk, lekker en gezellig is. De lunch voldoet aan alle richtlijnen voor gezonde voeding en inspireert kinderen hopelijk om hun boter- hammen gezonder te beleggen. Door op een boterham met pindakaas ook eens wat schijf- jes banaan te leggen bijvoorbeeld.' 1. Sam de Boer 11) eet normaal altijd brood met pindakaas als lunch, en probeert - op aanraden van zijn opa Dick Servaas (73) - voor het eerstvan zijn leven roggebrood. 'Lekker,' concludeert hij, en vertelt vervolgens dat hij 'best wel gezond' eet. Al heeft opa daar nog wel eens zijn twijfels over. 2. Esmee (12) en opa Frans (75) Ligthart. 'Het is weer eens wat anders dan gewoon brood uit een broodtrommeltje,' aldus Esmee. En opa Ligthart zegt: 'Ik heb hier mijn sportdag voor afgezegd. Ik vind het heel belangrijk dat ik dit samen met Esmee kan doen.' 3 Maud (12) en oma Jetty (79) Amelsbeek genieten van de KlasseLunch. Maud heeft al drie boterhammen op, een meer dan anders. Haar dagelijkse beleg is altijd verantwoord: 'Ik mag nooit zoet mee naar school, alieen op woensdag.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 10