De bloemen-en-plantenafdeling van Albert Heijn is bezig met een opmerkelijke opmars. De kleurige entrees van de winkels lijken wel te blijven groeien. Maar waar en hoe worden al die bloemen en planten gekweekt? Met Pasen voor de deur brengen Aha en twee bevlogen teamleiders een bezoek aan een tulpenkwekerij. Sfeer verkopen 'De leukste categorie van Albert Heijn!' 9 Aha meubels en aantrekkelijke aanbiedin- gen is de omzet de afgelopen drie jaar verdubbeld. Met bloemen volgen we de seizoenen, met planten spelen we meer in op lifestyle - maar langer dan drie weken staat een bepaalde plan- tensoort nooit in de winkel.'Verder wordt de keuze voor het assortiment onder andere bepaald door sterkte ('ze moeten stevig zijn en niet gevoelig voor ziektes'), door trends ('mensen willen bijvoorbeeld steeds grotere bloemknoppen') en door kleur. 'Neem tulpen. Nederlanders houden niet van pastelkleurige tulpen, dus hebben wij ze in harde tinten als paars, rood, geel en hardroze, en in het wit.' 'Rozen zijn ons grootste artikel. Maar we hebben ook seizoenstoppers, zoals tulpen, narcissen en hyacinten in het voorjaar, en pioenrozen en zonne- bloemen in de zomer. Bij planten heeft Albert Heijn een naam opgebouwd in de verkoop van orchideeen. En het is altijd weer feest als er hortensia's zijn.' De plannen voor 2008? 'Een enorme tulpenactie met Pasen, meer tuin- planten en complete planten- en bloemenarrangementen. We willen meer sfeer verkopen. Er staat dus veel te gebeuren!' snijden, een om ze tot bosjes van tien stuks te verwerken, een om ze in te pakken. Wat klaar is, gaat de koelcel in, Klaar om nog vandaag opgehaald te worden. Morgen liggen ze in de win kel. Sneller en verser kan het niet. Evelien Snel (foto onder rechts) is al zeven jaar inkoper van alle bloemen: 'Rozen verkopen we het jaarrond. Overige bloemen en planten wisselen we voortdurend af. Een groot deel van de omzet is actie waardoor klanten echt in de winkel op ideeen gebracht worden. Door de nieuwe presentatie-

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 9