ONDERNEMINI RAAD Heb jij de OR-factor? 'Wij hebben veel geleerd van bet zeer geslaagde herpositioneringsprogramma van Albert Heijn.' Wil je iets betekenen voor jouw organisatie en ben je geYnteresseerd in de vele verschillende aspecten van Albert Heijn en de andere bedrijven binnen de AH Company? Dan is de OR misschien wel wat voor jou. Tijdens de OR-factordag kom je erachter. Werken met acteurs OR-Academy Aha 6 12 februari 2008, hoofdkantoor Albert Heijn Zaandam. John Rishton en Dick Boer bij de fees- telijke onthulling van het beeld Beppie. Blijft Ahold op zoek naar acquisitie van andere formules? 'Wij blijven ons concentreren op voedselretail en onze strategic is erop gericht om onze bestaande activiteiten uit te breiden en te versterken. Het fundament van Ahold is weer sterk en dat moet zo blij ven. Maar net zoals alle ondernemin- gen staan we altijd open voor nieuwe mogelijkheden.' Zijn de aandeelhouders blij? 'We hebben in 2007 in totaal vier miljard euro teruggegeven aan onze aandeel houders. Ik ben blij dat we dat hebben kunnen doen. Onze aandeelhouders zijn geduldig geweest en hebben ons gesteund toen we de onderneming opnieuw aan het opbouwen waren.' Hoe zie je Albert Heijn? 'Ikben buiten- gewoon trots op Albert Heijn. Dick en zijn team doen voortreffelijk werk. AH is een bedrijf waarop we allemaal trots kunnen zijn.' Je bent supporter van Manchester United en coacht het voetbalelftal van uw zoon. Zie je overeenkomsten tus- sen het coachen van een voetbalteam en leidinggeven aan Ahold? En hoe zou je jouw managementstijl omschrijven? John Rishton glimlacht: 'Interessante vraag! Een voetbalelftal moet samen- werken, net zoals een management- team of een winkelploeg moet samen- werken. Je hebt uiteenlopende vaar- digheden nodig. Een elftal met alleen keepers zou het niet goed doen! De rol en de vaardigheden van iedere speler afzonderlijk dragen bij tot het succes van de ploeg als geheel. Het is de taak van de coach om iedere speler op de juiste positie te zetten, om de spelers te helpen als team te functioneren en om ze te motiveren.' Wanneer ben je tevreden? Terwijl John Rishton nadenkt over de vraag begint hij te glimlachen. Eventjes maar. Zijn antwoord is kort en krachtig: 'Nu je het vraagt: ik ben eigenlijk nooit tevreden. Om de hoek zie ik altijd weer nieuwe mogelijkheden.' Tijdens de OR-factordag word je behan- deld alsof je al een OR-iid bent. Een ideale manier om zelf te ervaren hoe dat bevalt. Lijkt hetje wat, dan kun je eraan denken om je verkiesbaarte stellen. Je hebt dan nog even de tijd omje voorte bereiden, wantde OR-verkiezingen vinden pas eind van dit jaar plaats. Aan het begin van de dag worden groepjes van zo'n tien 'OR-leden' gemaakt. Van zogenaamde directieleden, gespeeld door acteurs, krijgen zij een reele vraag uit een werksituatie voorge- legd. Watgaan de 'OR-leden' hiermee doen? Een plan van aanpak maken, op zoek naar antwoorden en onderhandelen... Het hoort er allemaal bij. De resultaten worden na afloop weer aan de 'directieleden' gepresenteerd. Door onder leiding van een coach echt aan een OR-vraagstuk te werken, ervaren de deelnemers dat ze bijvoorbeeld hun spreken in het openbaar of debatteren nog wat verder kunnen ontwikkelen. Daar kan de OR voor zorgen. Lenie Rademaker: 'We hebben een OR-Academy opgezet om de medewerkers die zich dit jaar verkiesbaarwillen stellen alvast klaarte stomen voor het OR-werk. Hierover vertellen we meer tijdens de OR-factordag.' Houd begin april de prikborden of Intranet in de gaten. Hierop staat meer informatie over de OR-factordagen en hoe jij je kunt opgeven voor de OR-factordagen.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6