'Onze mensen zijn onze grootste kracht en ik ben trots op wat we samen bereiken' m v 5 Aha Rishton verkochten onze activiteiten in Polen en we verkochten Tops en U.S. Foodservice. Deze verkopen brachten voldoende op om onze schuld te verminderen. Dat is in het huidige, moeilijke economische klimaat van groot belang. We hebben ook enorm ons best gedaan om kennis en vaardigheden groeps- breed uit te wisselen. Een goed voor- beeld hiervan in Europa is de geslaagde samenwerking tussen Albert Heijn en Albert/Hypernova in Tsjechie en Slowakije. Dick en Larry werken even- eens nauw samen om de beste werkwij- zen in Europa en de Verenigde Staten uit te wisselen. Wat we bijvoorbeeld geleerd hebben van het zeer geslaagde herpositioneringsprogramma bij Albert Heijn, helpt ons op dit moment om een soortgelijk programma te implementeren bij Stop Shop/Giant- Landover in de Verenigde Staten. Om in deze markten de juiste formule te krijgen moeten we natuurlijk wel reke- ning houden met regionale verschillen, maar wat we op dit moment zien is zeer bemoedigend.' Hoe zit het met groei? lWe willen groeien en we hanteren een heldere strategie ten aanzien van hoe we dat op een winstgevende en duurzame manier willen doen. Een onderdeel van ons groeiplan is om steeds opnieuw te kijken naar mogelijkheden om binnen onze bestaande markten het aantal winkels, de soorten winkels en de winkelopper- vlaktes uit te breiden. Albert Heijn doet dat op dit moment allemaal al. Neem het zeer geslaagde, op gemak gerichte concept AH to go'. In 2007 maakte Albert Heijn bekend binnen een aantal jaar ten minste hon- derd van deze winkels te willen openen. Inmiddels hebben we er bijna veertig. We zijn voortdurend op zoek naar nieu- we ideeen om te zien wat de klant prettig vindt. Op dit moment draaien we pilots in het nieuwe 'Doorbraak'-concept.' John Rishton voegt eraan toe dat er grote kansen liggen in de uitbreiding van het assortiment non-food in onze winkels. 'Neem bijvoorbeeld Tesco, de grote supermarkt- en onlineketen in Groot-Brittannie.' Hij laat een dikke Tesco-catalogus zien met meer dan 1.000 pagina's speciale aanbiedin- gen. 'Het is natuurlijk de kunst om die producten te kiezen die werkelijk een aanvulling zijn op ons bestaande assortiment en die nieuwe klanten naar onze winkels trekken. Ik zie veel moge lijkheden op dit gebied. Tegelijkertijd lopen we wat betreft winkelruimte vaak tegen beperkingen aan. Je zult ervoor moeten zorgen dat de producten op de juiste manier worden gepresenteerd en dat ze geen nadelige invloed hebben op het bestaande assortiment. Uiteindelijk komen de klanten op de eerste plaats naar ons toe voor hun levensmiddelen. Het gaat erom de juiste balans te vinden.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 5