Damiate dansers Van jongs af aan droomden de zusjes Linda en Laura Warmerdam er al van om lid te worden van de Damiate Band in Haarlem. Inmiddels zwaaien ze al heel wat jaren met de vlag onder begeleiding van hun moeder Sandra van Wei. En werken ze ook nog eens alle drie bij AH 1148 Haarlem. Linda vertelt over dit drukke drie-dubbelleven. In de voetsporen van jullie moeder? grote Wat is Damiate precies? Een grote band die film- en popmuziek speelt en optreedt samen met majorettes en een colourguard. Zoals tijdens Bloemencorso's, Koninginnedag en de intocht van Sinterklaas.' 'Onze moeder s al dertigjaar lid. Eerst als majorette daarna als muzikant. Nu is ze begeleider, maaktze uniformen voor de hele band en zit ze in de commissie. Laura en ikzijn lid van de colourguard; wij dansen met vlaggen.' MToen ik net geboren was, iiep mijn moeder al met de kinderwagen achter de band aan. Ik kon niet wachten tot ik zeven was en lid mocht worden. En als ik te oud word om met de vlaggen te dansen, ga ik een instrument bespelen.' ^Af en toe, er moet ook iemand in de winkel blijven als wij er niet zijn! Voor de repetities halen we vaak wat drinken in de winkel. Collega's vragen dan of ik ga kamperen omdat ik zo'n tas met vlaggen bij me heb. We zien elkaar veel. Thuis, in de band en op het werk. Alhoewel we alledrie op een andere afdeling staan schept het werk nog een extra band, naast het dansen in de band en onze familieband.' In de VPRO de documentaire Alles voorde bandzagje dat we naast een band ook een vriendengroep zijn en dat je helemaal nietgek hoeftte zijn om in zo'n apenpakje de straatoptegaan.' Wie: Linda 09) en Laura 06) Warmerdam (verkopers) en Sandra (40) van Wei (medewerker verkoopafhandeling) Waar: www.damiateband.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16