Duurzaam De factor voorraad Samenwerken voor smurfen a. Herge b. Willy Vandersteen c. Peyo try y§&^: SMURFENSUCCES 'We zijn hier om te zien dat we inkopen volgens internationale maatstaven op het gebied van duurzaamheid', vertelt Arne Vosmer. 'Met de licentiehouder van de smurfen bespreken we merkrechten en details waarmee zij het unieke van de smurf waarborgen. En in de fabriek lopen we mee met het hele pro- ductieproces, van het ontwerp tot het testen op kindvriendelijk- heid. Zelfs de brandveiligheid en chemische samenstelling van de poppetjes komt aan de orde. Professionalisme van de bovenste plank.' Aan de start van acties als deze ligt zeker negen maanden van voorbereidingstijd, weet ook Hugo Munneke; sindsjaaren dag bezig met de inkoop van promotieacties zoals de Wuppies. de Disneypoppen en nu ook Smurfen. 'Voldoende voorraad is de belangrijkste voorwaarde voor een geslaagde actie', is zijn eer- ste wijze les. 'Niets is minder frustrerend voor een "sparende klant" dan wanneer blijkt dat iets niet meer op voorraad is. Uiteindelijk doe je het nooit goed. Je hebt of teveel of te weinig. We weten in de loop van dejaren steeds dichterbij het optimum te komen waarbij uitgangspunt blijft dat we geen klanten willen teleurstellen.' In een intensieve tandem van merchandising en marketingthe- mamanagement zijn alle mogelijkheden uit de kast gehaald en vervolgens is ereen grootse marketingcampagne ontwikkeld. Van de actievoorwaarden tot spaarkaarten, commercial en ruilmiddagen. Marianne Pijpers, marketing themamanager: 'De combinatie tussen uitgekiende middeleninzet, een goed spaarsysteem en een aantrekkelijk item om te verzamelen bepaald het succes.' 'Het is telkens bijschaven', besluit Hugo. 'Zo ook voor het EK Voetbal. Daarzijn we al lang mee bezig. In hetdiepstegeheimi' Tijdens de actie zijn er 50 gouden smurfen verspreid met als prijs onder andere een originele pentekening uit de Smurfenstudio's. Een van die handgemaakte en mooi ingelijste Smurfentekeningen in gelimiteerde oplage verloten we onder medewerkers. Smurf een e-mail naar aha-magazine@ah.nl en beantwoord de volgende vraag: Hoe heet de geestelijk vader van de smurfen? kr 'ieS - Waarom deze actie en wan neer is het geslaagd? Hugo: 'De smurfen bestaan dit jaar 50 jaar en zijn nog steeds populair onder een breed publiek. De speciaal voor AH ontworpen smurfen trek- ken natuurlijk de interesse van kinderen en ouders. Dat zorgt voor een toename in het bestedingspatroon en meer winkelbezoeken door gezin- nen met kinderen. Daarnaast willen we onze klanten blijven verrassen, het bijzondere bereikbaar maken. En dat is opnieuw aardig gelukt. Toch?' 1 verven 2 drogen 3 lijmen 4 sprayen

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13