IIII 11II 111 Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar Op hun werk ...en prive Waar kom je ze nog tegen: mensen die ruim veertig jaar voor een en dezelfde baas werken? Henk Nieuwenhuis (60) en Rense Rotsma (61) zijn al respectievelijk 42 en 46 jaar in dienst bij Albert Heijn. En dan werken ze ook nog eens samen en gaan ze samen met vakantie. Binnenkort nemen ze, tegelijkertijd, afscheid van AH. Henk en Rense: qua werk en prive hebben zij het bijzondere bereikbaar gemaakt! Hereniging Twee vliegen in een klap Wereldreizigers 7 Aha 88 jaar AH Ze ontmoetten elkaar in 1965, in een kleine AH zelfbedieningswinkel in Leeuwarden. Henk (toen 17) was net begonnen, Rense (toen 18) werkte er al vier jaar. 'We hadden omstebeurt bezorgdienst', herinnert Rense zich. 'Dan moest Henk de ene week met de bakfiets eropuit, en ik de andere week. Ik bleef dan wel eens bij mensen hangen, omdat ik wat te drinken kreeg aangebo- den. Of omdat er een leuk meisje was. De klant was koning, toen helemaal.' Henk, in die tijd een stuk verlegener, bracht de boodschappen rond en ging meteen weer bij klanten weg. 'Rense vond het maar niets als ik bezorgdienst had', lacht hij, 'want dan vroeg onze baas zich af hoe het kon dat ik wel altijd snel terug was.' Twee jaar werkten Henk en Rense destijds samen. Toen splitsten hun wegen. Allebei maakten ze carriere in andere winkels van Albert Heijn. Pas 25 jaar later kwamen ze elkaar opnieuw tegen. Bij AH 1259 in Sneek, waar ze nu nog steeds werken en straks gezamenlijk afscheid nemen. Beiden hebben heel wat functies door- lopen, de laatste jaren werken ze als verkoper op verschillende afdelingen. 'Het is goed zo', vinden ze allebei. Henk gaat nog steeds fluitend naar zijn werk. 'Ik heb Albert Heijn altijd een gewel- dige werkgever gevonden. Maar collega's wor- den steeds jonger, en zelf word je steeds ouder. Ik kan met iedereen opschieten, maar toch. Donderdag 14 februari trekken Henk en Rense de deur definitief achter zich dicht om met de VUT te gaan. Rense: 'Ik hou er niet van om in de belangstelling te staan, daarom dacht ik: we kunnen het net zo goed met z'n tweeen doen. Ook leuk voor de oud-collega's die willen komen. Dan vangen ze meteen twee vliegen in een klap.' Prive zagen Henk en Rense elkaar zelden of nooit. Dat kwam pas toen in de jaren negentig eerst de een en later de ander scheidde van zijn vrouw. 'Ik vertelde Henk dat ik wel eens ver weg wilde, met een camper of zo', vertelt Rense. De reis door Amerika was de eerste van een hele reeks vakanties. Henk en Rense gaan nog steeds samen op pad. Niet een keer, maar twee of zelfs driekeer per jaar! Amerika, Canada, Indonesia, Cuba, Brazilie, Zuid-Afrika, Gambia.Noem maar op! Ze heb ben al 35 landen over de hele wereld bezocht. Hun collega's snappen er niets van. Rense: Ze zeggen: dat het tussen jullie klikt! We zijn ook heel verschillend, maar houden allebei van natuur en avontuur.' Henk: 'We hebben ook nooit ruzie, ver- delen de taken goed. Elke vakantie is heel gezellig.' Straks gaan Henk en Rense met de VUT. En dan? N6g meer vakanties? Dat niet. De collega's hebben genoeg te doen. Sporten, oppassen op de klein- kinderen, vissen, tuinieren.De eerstvolgende vakantie komt er wel alweer aan. Henk: 'Even naar de zon, ergens in februari. Nu alleen nog een reis- bestemming kiezen Zaterdag 29 maart vieren Henk en Rense hun afscheidsreceptie. Voor meer informatie bel (0515)43 06 12.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 7