ONDERNEMINGSRAAD Participatie in beeld www.mijnfitenfun.nl Albert Heijn wil de betrokkenheid van medewerkers verhogen door hen te informeren over wat er speelt en te laten meedenken. Kortom, de medezeggenschap van medewerkers op het werk vergroten. Bijvoorbeeld in het werkoverleg of koffiepraatje. Enkele jaren geleden zijn er plannen gemaakt om dit verder te ontwikkelen. Of dit is gelukt, werd onlangs onderzocht. klank-bord-groep (de klank-bord (het Aha 6 kelen. En dan is er ook nog de regeling die met Nationale Fiets Projecten getroffen is. 'Zonder aan allerlei voorwaarden te hoeven voldoen kun je met vijftien procent korting een nieuwe fiets kopen. En niet alleen de medewerker, ook maxi- maal vier vrienden of familieleden kunnen van deze regeling profiteren. Dit geldt voor vrijwel alle A-merken.' Nathalie Assen (36), productinnovatie mana ger (PIT), hoofdkantoor Zaandam. 'Sporten is belangrijk voor me. Het biedt ontspanning en ik voel me fitter en vrolijker. Ik probeer minstens 2x per week te sporten. 's Zomers tennis en hardlopen, 's winters spinning in de sport- club. Dan kom ik compleet voidaan de les uit.' De vier klankborddagen van 2008 vinden dit voorjaar plaats op het hoofdkantoor in Zaandam. Er is een dag voor: overige medewerkers Verkoopafhandeling, Verkoopklaar en Kwaliteitsmedewerkers (15 mei); overige medewerkers Verkoop (20 mei); Teamleiders (22 mei); ASM's en SM's (29 mei) Agenda Tijdens de klankborddagen kunje jouw stem laten horen. Van tevoren krijgje de agenda opgestuurd met onderwerpen en aan- dachtspunten waar de or mee bezig is. Op de dag zelf kun je nog eigen agendapunten aan- dragen, waarvan je een aantal in subgroepjes bespreekt en later ook in groepsverband. Samen oplossen Veel vragen kunnen je collega's of de or al beantwoorden. Voor de 'moeilijke' vragen en aandachtspun- ten worden Gerrit Oostendorp, hoofd P&O Winkelorganisatie, en Albert Voogd, directeur Winkelorganisatie, ingeschakeld. Zij sluiten aan het eind van de dagen aan en stellen de discussies tijdens de klankborddagen altijd erg op prijs. Meteen over op actie Soms wordt een pro bleem zelfs ter plekke opgelost. Bijvoorbeeld vorig jaar toen duidelijk werd dat veel mede werkers niet goed op de hoogte waren van de functiewijzigingen binnen het nieuwe win- kelbesturingsmodel. Meteen werd besloten om hierover meer naar de medewerkers te communiceren. Voor de meeste problemen is meer onderzoek nodig, waardoor de oplossing iets later komt. Erbij zijn? Wil je invloed hebben op het beleid? Geef je op voor de klankborddagen. Stuur voor 15 maart een e-mail met je func- tienaam en contactgegevens naar onderne- mingsraad-ah@ah.nl. Er is plek voor zo'n veer- tig medewerkers perfunctiegroep, verspreid over heel Nederland. Bij te veel aanmeldingen wordt er geloot. Uit het woordenboek: 1 groep mensen die als klankbord fungeert Maar wat is dan precies een klankbord? 1 paneel voor een luidspreker 2 benaming voor de schuine planken in de galmgaten van klokkentorens 3 (figuurlijk) gei'nteresseerde gespreks- partner, gemteresseerd gehoor Bron: Van Dale, Groot woordenboek der Nederlandse taal

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6