Internationaal koppel Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Kelly Robert en Michael Stawinski werken sameninAH 1558 Eindhoven. Dezezomergaanzetrouwen. Dat het een bruiloft met een internationaal tintje wordt staat vast, want Kelly komt uit Belgie en Michael is kwart Pools. Kelly verhuisde vijf jaar geleden voor haar studie naar Nederland. Ze vindt het vooral leuk dat Nederlanders overal meteen hun mening overgeven. 'Nederlandse klanten zijn heel direct. Ook in positieve zin; ze geven eerder een complimentje. Belgen zijn iets terughoudender. Dat mensen hier soms zo moeilijk doen over een paar cent verbaast me wel.' 3 Aha Kruidenier Kelly: in Belgie werkte Kelly Robert (24) en Michael Stawinski (25) parttime medewerkers verkoopafhandeling, AH 1558 Eindhoven I Kelly: Ik ben 100 procent Vlaams dus onze bruiloft krijgt zeker veel Vlaamse invloed. Zo hecht men in Belgie sterk aan het geloof en trouwt bijna ieder- een in de kerk.' Kelly: 'Op Belgische scho- len zit iedereen braaf aan een ta- feltje. Je spreekt pas als dat wordt gevraagd. In Nederland geeft iedereen meteen zijn mening.' Dat beaamt ook Michael: 'Belgen zijn een stuk afwachtender en rustiger dan Nederlanders.' Kelly: ik heb mijn accent ook aangepast omdat Nederlandse klasgenoten steeds om me lachten, ik sprak iedereen aan met u.' Michael: 'Klanten vinden Kelly erg beleefd, vast ook iets Belgisch.' ik bij een klein kruidenierswinkel- tje in Arendonk. Daar kende je ook alle klanten persoonlijk. Bij Albert Heijn in Eindhoven is dat wel minder vanzelfsprekend.' Michael: 'We kun- nen heel goed los van elkaar wer- ken maarzien elkaar tijdens het werk best veel. Kelly zit achter de kassa, ik sta achter de service- balie. Na het werk praten we nog wel over hoe het gegaan is die dag. Of er nog lastige klanten zijn geweest bijvoorbeeld.' fflKelly: 'De koffiekoe- ken op zondagochtend mis ik. Dat zijn een soort puddingbroodjes die we als ontbijt eten.' Kelly: 'Belgen vinden Nederlanders vaak trage autorij- ders. Ze zeggen dan: "kaaskop- pen." Michael: 'Dit komtvast omdat je in Nederland 80 km/u op de provinciale weg mag rijden en in Belgie 90 km/u.' Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier Daar? Mail aha-magazine a ah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3