AH zet fluisterstille truck: Sinds enkele maanden dpet Albert Heijn mee aan een proef met fluistertrucks. Voor minder geluidsoverlast. Maar ook voor een optimale bevoorrading. 'Als de klant om acht uur binnenkomt ligt alles al keurig in de schappen.' Weet je wat trouwens ook nog een groot voordeel is van die fluistertruck? Dat we elkaar tijdens het lossen normaal kunnen verstaan!' Frans Gommans, teamleider bij AH 1614 in Eindhoven, is superenthousiast over de bevoorrading met de nieuwe fluistertrucks. Deze winkel doet, samen met winkels in Den Bosch, Tilburg en Breda, sinds enkele maanden mee aan een proef om winkels op een zowel geluids- als milieuvriendelijke manier te bevoorraden, in samenwerking met overheidsinstelling SenterNovem. op het gebied van verantwoord trans port', zegt Peter van Kralingen, vice president Replenishment. 'Daarnaast speelt nog een tweede belangrijke doelstelling: gezien onze huidige groei willen we naar meer mogelijkheden voor een optimale bevoorrading van onze winkels.' stoot van uitlaatgassen neemt door het langdurig onderweg zijn enorm toe. Bovendien veroorzaakt al dat vracht- verkeer ook nog eens grote risico's voor de verkeersveiligheid, bijvoorbeeld voor scholieren op de fiets. Experimenteren Een en ander schreeuwde om een oplossing. Van Kralingen: 'Al langer bestond het idee om proef te draaien met stillere en schonere vrachtwa- gens. Dankzij de samenwerking met overheidsinstelling SenterNovem van Economische Zaken, die initiatieven op het gebied van duurzaam ondernemen ondersteunt, zijn we nu in de gelegen- heid daadwerkelijk te experimenteren met de fluistertrucks. Met de betreffen- de gemeentes zijn afspraken gemaakt over verruiming van de venstertijden, zodat al voor de ochtendspits kan wor- den afgeleverd. Voor de directe omge-

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6