Nieuwe slogan maakt naam in Nederlandse supermarktwereld 'Wij maken duidelijk dat je voor alles bij Albert Heijn terecht kunt/ In een of enkele woorden laten weten waar je voor staat. Dat is de kracht van een slogan. Albert Heijn start het nieuwe jaar met een nieuwe slogan: 'Gewoon bij Albert Heijn' en legt daarmee niet een, maar honderden claims in de markt. Zoveel redenen als er zijn om je boodschappen bij Albert Heijn te doen. Waarmaken van missie Onderscheiden in de markt Lekker gewoon PAY-OFFS DOOR DE JAREN HEEN 5 Aha Gewoon bij Albert Heijn Eeen pay-off of slogan is een korte krachtige kreet van een merk of een organisatie. Goede slogans blijven makkelijk bij het publiek hangen. Ook Albert Heijn kent zijn klassiekers. Begin jaren '80 lanceerde het de slogan die tot dusver bij 'boodschappend Nederland' het beste is blij ven hangen: "s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten.' 'Woorden bewijzen hun waarde', weet manager thema-communicatie Annemarie Ekelschot. 'Een slogan die goed je missie als bedrijf verwoordt geeft klanten het ver- trouwen dat je waarmaakt wat je belooft. Wij maken het alledaagse betaalbaar en het bijzondere bereikbaar. Daar gaan we prat op, daar staan we voor en die missie maken medewerkers in de winkels, het hoofdkan- toor en de DC's elke dag weer waar. Met de nieuwe slogan nemen we nu ook klanten mee in onze missie. En willen we laten zien dat we de wensen van onze klant als vanzelfsprekend vertalen. Scherpe prijzen, uitbreiding van ons assortiment ect... Gewoon bij Albert Heijn.' Annemarie legt kort uit hoe men tot de nieuwe slogan is gekomen. 'Andere super- marktketens leggen met woorden als "laag" en "goedkoop" vooral een claim neer op prijsni- veau. Dat willen wij breder trekken. Enerzijds om ons te onderscheiden en anderzijds omdat Albert Heijn naast de focus op scherpe prijzen veel meer in huis heeft: keuze, service, etc. Tot voor kort gebruikten we de slogan: "Het grote voordeel van Albert Heijn." Waarbij "voor- deel" multi-interpretabel is. Voor de ene klant is onze ruime keus of service een voordeel, voor de andere juist de prijs. Met de nieuwe slogan "Gewoon bij Albert Heijn" willen we breder gaan en nemen we een niveau hoger plaats. We onderscheiden ons van de rest en maken de wereld groter. De klant kiest name- lijk zelf wat hij of zij goed vindt aan onze win- kel en koppelt dat aan het woord "Gewoon". Zoals: "Het hele jaar door zomerfruit. Gewoon bij Albert Heijn" of "Honderden biologische producten. Gewoon bij Albert Heijn" of "De kleinste prijsjes. Gewoon bij Albert Heijn". 'Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg,' is in ons land een gevleugelde uitspraak. Dat die Nederlandse nuchterheid alom wordt geprezen, heeft Albert Heijn als oer-Hollands bedrijf goed begrepen. Anderszins, gewoon is ook maar gewoon. Stappen we als meest innovatieve supermarkt nu niet af van ons pioniersimago in de 'foodmarkt'? Annemarie: 'Integendeel. Wij maken duidelijk dat je bij Albert Heijn kunt kiezen. Of je nu onze win kels bezoekt voor de grote gezinsboodschap, de ruime keus, de lange openingstijden, de kleinste prijsjes of de speciale AH Excellent producten die je keuken en kookkunst ver- rijken. Ons aanbod blijft even bijzonder en innovatief als vanzelfsprekend. Gewoon bij Albert Heijn.' 1925 AH levert tegen de allerlaagste prijzen en geeft U garantie voor prima kwaliteit 1950 Albert Heijn, de leveranciervan kwaliteitsproducten 1959 Albert Heijn maakt u het leven goedkoper 1969 Alles is verser bij AH, want het krijgt er de tijd niet om oud te worden 1981 s Lands grootste kruidenier gaat/ blijft op de kleintjes letten 1999 Proef de dag 2003 Het grote voordeel van Albert Heijn 2008 Gewoon bij Albert Heijn

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 5