I'lll I'll III Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar En prive Werk Amsterdam is constant in beweging en de binnenstad helemaal. John Weer- wind (45), storemanager van de AH to go om de hoek van het Rembrandtplein, weet er alles van. Hij en zijn team anticiperen voortdurend op alle activiteiten in onze hoofdstad. En maken al voor het derde achtereenvolgende jaar een omzetstijging mee. Het bijzondere bereikbaar maken? John doet dat zo... 'Fitness' 'Opvallend drukker' 'Geen poppenkast, maar draaien' 'Die emoties bij die kleine mannen...' 13 Aha Gespierd succes succesvol zijn? John verwacht het wel, maar denkt daarbij niet alleen aan zijn eigen winkel. 'De naamsbekendheid van AH to go groeit. Daardoor zal de klant steeds makkelijker deze winkels binnenstappen. Het succes in de binnenstad van Amsterdam zal dus ook blijven toenemen.' Geen wonder dat John, eenmaal vrij, behoefte heeft aan tijd voor zichzelf. Dan zit hij in de sportschool, staat hij op de tennisbaan of doet hij aan fitness. 'Ik fitness al achttien jaar, gemiddeld vier keer per week. In de loop van de tijd heb ik een schema voor mezelf ontwikkeld dat ik probeer te blijven volgen. Ik wil geen "zware jongen" worden, maar vind het wel fijn om geen buikje te hebben.' John Weerwind maakt momenteel top- jaren mee. Zijn 'to go' draait als een speer. Natuurlijk, de afgelopen drie jaar was het opvallend drukker in de Amsterdamse bin nenstad: in 2005 werd het Rembrandtplein opgeknapt, 2006 was het jaar van Rembrandt en 2007 dat van Michiel de Ruyter. Daar profiteerde de winkel goed van mee. Maar de verdiensten van John spelen absoluut ook een rol. Neem zijn personeelsbeleid. 'We werken met een kleine groep mensen, de dagploeg bestaat uit gemiddeld vijf man. Als ik die heb ingepland en er is er een ziek, is twintig pro- cent van mijn bezetting weg. Daarom ben ik ook altijd op zoek naar parttimers die flexibel inzetbaar zijn.' Zo zijn er legio voorbeelden. Nog eentje: 'Tussen 12.00 en 14.00 uur is het op z'n drukst in de winkel. Dan moeten we allemaal helpen waar het nodig is. Geen poppenkast, geen afspraken, maar draaien. Om dat optimaal te kunnen doen, moeten de goederen die's morgens zijn gebracht ook's morgens worden verwerkt. Na de lunch hebben we het meestal even rustig. Dan maken we alles weer op orde voor de avondploeg.' Zal de toekomst net zo Tennissen doet hij minder frequent, maar met evenveel plezier. Zijn tegenstander: zijn zoon van 13. 'Ik speel een klasse hoger dan hij, maar het zal niet lang meer duren of hij slaat me van de baan. De afgelopen jaren ben ik ook leider geweest van zijn competitieteam. Dat is heel leuk. Je ziet zoveel emoties bij die kleine man nen. Tranen, woede, blijdschapWat ik bij dat leiderschap het belangrijkste vind, is dat de kinderen weten dat ik er altijd voor hen ben. Ook als ik een negatieve beslissing moet nemen. Eigenlijk is dat hetzelfde als op het werk. Ook daar mag geen afstand zijn, hoe druk het ook is: als mijn mensen me nodig hebben, probeer ik er altijd voor ze te zijn."

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13