Brabantse gezelligheid ONDERNEMINt RAAD Participatie in beeld WIEGAATERWINNEN? Op 8 januari zijn 13 winkels met de meeste sterren en hoogste omzetgroei over 2007 uitgeroepen tot finalist. Deze 6 filialen, 5 franchise- en 2 AH to go winkels strijden in hun categorie voor de hoofdprijs: een geheel verzorgd weekendje Euro Disney voor de hele winkel. De 13 finalisten worden door de directie beoordeeld in een speciale jureringsronde. De winnaars worden bekendgemaakt op de supermarktmanagersdag van woensdag 30 januari. Albert Heijn wil de betrokkenheid van medewerkers verhogen door hen te informeren over wat er speelt en te laten meedenken. Kortom, de medezeggenschap van medewerkers op het werk vergroten. Bijvoorbeeld in het werkoverleg of koffiepraatje. Enkele jaren geleden zijn er plannen gemaakt om dit verder te ontwikkelen. Of dit is gelukt, werd onlangs onderzocht. par ti ci pa tie (de (v.), ~s) Aha 12 Karin van Gaart (38), verkoper AH to go 5702, Eindhoven AH to go 5702, Eindhoven. Een schone winkel, goed verzorgd promotiemateriaal. nette bedrijfskleding en een fijne omgang met de klant...' Brabantse gezelligheid? Karin van Gaart (38), verkoper: Misschien wel, ik ben getrouwd met een Hagenees dus ik ken het verschil.' In de middagspits draait de winkel op de Philips Campus met een vierde kassa erbij. Aan klandizie geen gebrek. 'Het enige moeilijke punt is dat de klantenkring weinig veranderd en puur uit Philips-mensen bestaat. Wil je mensen blijven prikkelen, dan moet je varie- ren. En dat gaat moeilijker met een vast assor tment. We runnen de tent op persoonlijke aandacht en klantvriendelijkheid. Met alleen maar vrouwen, noem dat maar onze kracht!' Inmiddels zijn ereen aantaljaar verstreken sinds de start van participatie. Binnen de organisatie bestaan er nu verschillende vor- men van overleg. De directie en OR wilden een gezamenlijk beeld van de huidige situatie en hebben een onafhankelijk onderzoek naar de mate van participatie ingesteld. Twee onder- zoekers interviewden zo'n dertig mensen, onderwie directieleden, (C)OR-leden, mede werkers uit de winkel, DC's, Albert.nl, het hoofdkantoor en regiokantoren. Het onderzoek toont aan dat participatie binnen Albert Heijn zich in allerlei gedaanten heeft ontwikkeld, met hier en daar goede voor- beelden en resultaten. Gelet op de oorspron- kelijke bedoeling heeft echter het werkoverleg op iedere werkplek onvoldoende voeten aan de grand gekregen. De onderzoekers zijn met aanbevelingen gekomen. Zoals de participatie en OR-werk meer laten opgaan in de bedrijfs- voering en het verbeteren van onderlinge communicatielijnen. De prettige maniervan werken en omgaan met elkaar kan bij Albert Heijn verder uitgebouwd worden. Op basis van de aanbevelingen stelt een werk- groep, waarin de directie en OR vertegenwoor- digd zijn, een actieplan op. Via de notulen van de OR-vergaderingen kun je de vorderingen blijven volgen. 1 het deelhebben in iets deelneming (www.vandale.nl)

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 12