MIJN 3 I i ...en privé Op het werk. 7 Aha Samen een AH-supermarkt runnen. Arjan en Jolanda Konincks, getrouwd en ouders van twee kinderen, doen het al tweeënhalfjaar. Met succes. En dat delen ze met anderen. 'Maatschappelijk ondernemen', noemen ze dat. En ondertussen genieten ze ook nog eens van hun gezin, want: 'We kunnen altijd wel met uren schuiven.' Samen hebben ze het bijzondere bereikbaar gemaakt. Kinderopvang en voedselbank Samen doen, samen delen 'In de ogen van de kinderen zijn we altijd thuis' Investeren in onze medewerkers' J Koninckskoppel Hun succes delen ze graag met anderen. Jolanda: ‘Achter ons filiaal ligt een speeltuin voor kinderen uit de buurt. Daar wordt ook opvang geregeld voor kinderen waarvan de ouders geen opvang kunnen betalen. Voor deze kinderen verzorgen we eens per week een lunch. Ook leveren we één keer in de week eten aan een voedselbank voor dertig tot vijfendertig Utrechtse gezinnen: brood van de dag ervoor dat we niet meer mogen verkopen, houdbare producten waarvan de verpakking beschadigd is.Hun winkel is inmiddels zó succesvol, dat Arjan en Jolanda denken aan uitbreiding: aan verbouwen en aan andere vestigingen. ‘Wij hebben de taken min of meer verdeeld en kunnen dus ook met uren schuiven. Ik breng bijvoorbeeld altijd de kinderen naar school. En op zaterdagochtend ga ik met mijn zoon mee naar voetbal. Ik zie de kinderen dus veel.’ Jolanda: ‘De kinderen hebben niet altijd in de gaten dat we veel werken. Dat is ook de balans die we continu proberen te creëren.’ Arjan en Jolanda maken elke dag het bijzondere bereik baar. Een succesvolle supermarkt en thuis ook nog eens alles goed op de rit. ‘Dat kan alleen omdat we het samen doen.’ Het succes komt Arjan en Jolanda niet aan waaien. Ze werken er hard voor: zijn ze niet in de winkel, dan zitten ze geregeld in hun kantoor aan huis, waar ze zich ook nog met de super markt bezighouden (‘Maar dat zien we niet echt als werk, het hoort er gewoon bij’). Of ze nog wel tijd voor zichzelf en hun kinderen - Diego van bijna 7 en Sofia van 3 - hebben? Juist! Arjan: ‘Wat je vaak bij ondernemersstellen ziet, is dat de man zestig, zeventig uur in de week werkt en veel van huis is, terwijl de vrouw veel korter met de zaak bezig is en meer voor de kinderen zorgt.’ Tijdens de AH Winkelkampioenschappen 2006 wonnen Arjan en Jolanda met hun supermarkt, AH 8640 in Utrecht, de prijs voor de beste AH-franchisewinkel van Nederland. Binnen tweeënhalf jaar groeide hun allereerste bedrijf- Arjan werkte voorheen als bedrijfslei der bij Albert Heijn, Jolanda bij een bank - uit tot een succesvolle onderneming. Het geheim van het ondernemersechtpaar? Arjan: ‘We investeren veel in opleidingen en coaching van onze medewerkers. Omdat we het leuk vin den hen te zien groeien in het vak en omdat we continuïteit in de winkel willen. Door medewerkers te informeren en te inspireren, worden ze gemotiveerd. En dat zie je op alle vlakken in de winkel terug.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7