ÏL I P B dl IJ I 23 Aha Gerda van der Hoek en Marianne Slager werken al sinds 1986 bij Albert Heijn. Ze zijn dikke vriendin nen. In hun vrije tijd bezoeken ze fantasyfairs. Met het hele gezin hullen ze zich dan in middel eeuwse of fantasiekleding. En de dames...die zijn dan voor één dag geen verkopers, maar heuse jonkvrouwen. V-' a a 1 Het hele gezin doet m< Elk jaar een nieuwe jurk! Kan dat ook niet in de winkel? Wie Gerda van der Hoek-Krom en Marianne Slager Wat; Medewerkers verkoop en verkoopafhandeling Waar: AH 1123 Heemskerk 'Het is zo mooi om in een zelf gemaakte jurk te lopen, wetende dat niemand anders in de wereld diezelfde jurk heeft. Je wordt er enorm in bekeken. Samen zoeken we stoffen uit op de markt, bespreken de patronen en gaan aan de slag. Op die momenten moetje ons niet storen.' De fairs zijn maar een paar dagen per jaar, maar we werken het hele jaar aan onze creaties. Dat doen we nu al zes jaar. Alleen al het bedenken en maken van onze creaties geeft veel ple zier. Het lijkt ons ook fantastisch als we gevraagd wor den om op feesten en partijen gasten te verwelkomen.’ Nou, onze winkel is juist erg bezig met de toekomst. AH 1123 Heemskerk is een pionier onder de pilotwinkels en onlangs doorgestart als vierde proefwinkel. In onze jurken over de winkel vloer flaneren past niet zozeer in dit concept, maar we voelen ons wel echte gastvrouwen in de winkel.' ‘Als kind genieten velen van verkleedpartijen. En dat is bij ons altijd zo gebleven. Zodra wij onze zelfgemaakte jurk zien en aandoen, voelen we ons geen werkende moeder meer, maar een echte jonkvrouw. Het geeft ons een waar gevoel van trots.’ ‘We zijn een keer gewoon in eigen kleding naar een fair geweest. Tot Marianne’s man een harnas zag en dat zelf is gaan namaken. Wij konden niet achterblijven en zijn middeleeuwse jurken gaan maken.’ Fantaseren over de toekomst V; ,.y I H I F?

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 23