Rap, beats en gezonde voeding I I L ij Nieuwe stijl Slechte voeding te weinig beweging overgewicht. Vooral de jeugd heeft last van dit toenemende probleem. Het project Eat and Jam werd onlangs in het InnovatieCafé gepresenteerd als een mogelijke stap in de goede richting. Zou het wat zijn voor in de winkel? Het antwoord kwam direct... van de winkelvloer. Bij de les Christina vah Dijk Qjfi teamleider Verkoopafhandeling zorgt ervoor dat ‘het allemaal soepel loopt aan de informatiebalie en bij* de kassa's van AH 1094 in Tiel.' Ze geeft leiding aan circa 50 medewerkers. is inmiddels met de VUT, maar het was een natuurlijke leider. Hij gaf zijn mensen vrij heid, maar hij greep ook in als het nodig was. En altijd precies op het goede moment.’ En buiten de organisatie? ‘Guus Hiddink. Als coach brengt hij mensen tot grote hoogten. Ik zou wel eens een keer met hem willen praten over hoe hij dat voor elkaar krijgt.’ Je grootste irritatie? ‘Als ik duidelijke afspra ken met iemand heb gemaakt die hij of zij vervolgens niet nakomt.’ Wanneer kan jouw dag niet meer stuk? ‘Als de klanten tevreden zijn over de winkel. Ik spreek ze wel eens aan of bied ze een koekje aan bij het koffiezetapparaat en dan hoor ik een hoop.’ Wat doe je als je een zware dag hebt gehad? ‘Dan ga ik hardlopen. Daarna kan ik er weer helemaal tegenaan.’ ‘Nieuwe ideeën op een nieuwe manier presenteren, dat is ons streven,’ ver telt Carmen Duijvelshoff, operationeel manager InnovatieCafé. EatandJam is hier een voorbeeld van. De interactieve kookworkshop vol rap, beats en gezonde voeding is bedacht door enkele hoofdkan- toormedewerkers, de werkgroep Fit&Fun en Innovatieteamleden. Zoals SM Robert Eikelenboom van AH 1217 Heiloo: ‘Zoveel Albert Heijn-medewerkers, zoveel ideeën. Het is leuk om in een ongedwon gen setting vorm te geven aan de vele ideeën die er leven. Nu de proef op de som nemen, in de praktijk.’ Terwijl DJ Rahul de beat aangeeft en rap per Kevin Eat and Jam in zijn eigen woor den beschrijft, maakt topkok Clifton in no-time een gezonde funky salade klaar. Gezond voedsel is (nog) niet populair, maar bij de jeugd is muziek dé manier om iets hipte maken. Zo maken deelnemers in de foodbattle van een handvol ingredi ënten de meest smakelijke salades. Op hiphop en R&B-beats. Eat andJam\/a\t in de smaak. Op vrijdag 23 november nam AH 1493 de proef op de som. Zo’n veertig twee dejaarsleerlingen van het Amsterdamse IJburgcollege namen deel aan Eat and Jam. In de winkel. Is dit iets wat jongeren kan interesseren? Iris van Griensven denkt van wel: 'Rap werkt aanstekelijk. Veel jongeren deden dan ook vrijuit mee aan de foodbattle. Op die manier breng je op een leuke manier toch een boodschap over. De locatie blijkt wel van grote invloed. Organiseer je dit niet op het middenplein van je winkel maar op school dan zijn ze op eigen terrein, zijn er minder impulsen en blijven ze meer bij de les.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 17