'Kort op de kist' 'Doorzetten en delegeren' r Aha 16 Wat vind je moeilijk aan jouw functie? ‘Ik heb graag de touwtjes in handen dus delegeren gaat me niet altijd makkelijk af. Dat heeft ook te maken met een stuk vertrouwen. Ik zit nu nog maar acht weken in dit filiaal en ken nog niet iedereen even goed.’ En wat zijn je sterke punten? ‘Dat ik planmatig en doelgericht werk.’ Het leukste aan je functie? ‘Als het ’s zomers ineens lekker weer is en ik in no-time een groot BBQ’-thema kan wegzetten in de win kel. Commercieel zijn dus. Dat vind ik het mooiste wat er is.’ Wat vind je belangrijk bij je mensen? ‘Dat ze zich voor honderd procent inzetten en proac tief zijn. En dat ze zich durven uitspreken als ze het ergens niet mee eens zijn.’ Je beste carrièrestap? ‘Toen ik in Purmerend samen met het management een OVM-filiaal tot XL-filiaal heb omgebouwd. Ik heb daar in drie jaar tijd enorm veel geleerd.’ Jouw grote voorbeeld binnen Albert Heijn als leidinggevende? ‘Wies Hendriks. Zijn enthou siasme werkte op mij heel aanstekelijk. Hij marktmanager. Die extra verantwoordelijk heid lijkt me echt een uitdaging.’ Jouw grote voorbeeld binnen Albert Heijn als leidinggevende? ‘Gert van Eden. Hij werkt al ruim 35 jaar binnen de organisatie en is nu supermarktmanager bij AH XL in Utrecht. Bij hem weet je altijd precies waar je aan toe bent. Daar hou ik van.’ En buiten de organisatie? ‘Dat is een lastige vraag. Geen idee.’ Je grootste irritatie? ‘Als mensen niet meer gemotiveerd zijn om wat voor reden dan ook. Dan ga ik altijd met ze in gesprek om te horen wat er aan de hand is. Ik weet dat je het men sen niet altijd naar de zin kunt maken, maar ik doe er wel mijn best voor.’ Wanneer kan jouw dag niet meer stuk? ‘Als er geen ziekmeldingen zijn, de planningen goed in elkaar zitten en er geen rijen bij de kassa staan.’ Wat doe je als je een zware dag hebt gehad? ‘Vaatwassen en hardlopen.’ Wat voor type leidinggevende ben jij? ‘Commercieel, kort op de kist. Daarmee bedoel ik dat ik alle processen die zich in de winkel afspelen goed beheers zodat ik ook de mensen adequaat kan aansturen.’ Wat maakt jou een typische Albert Heijn- manager? ‘Ik sta voor kwaliteit en ik vind het belangrijk om de klanten te verwennen.’ Wat vind je belangrijke managementkwalitei ten? ‘Enthousiasme, durven delegeren, daad krachtig zijn en duidelijk weten waar je met de winkel naartoe wil.’ Heb je een opleiding gehad voor je huidige functie? ‘Het afgelopen jaar heb ik een cur sustraject gevolgd, speciaal bedoeld voor supermarktmanagers die net benoemd zijn. Het blok over zelfmanagement waar je dieper ingaat op vragen als: wie ben ik? En hoe kom ik over op mijn medewerkers?, was soms best confronterend. Ik weet van mezelf dat ik af en toe bot kan reageren, ook al bedoel ik het helemaal niet zo. Dat kwam tijdens een van de rollenspelen haarfijn naar voren.’ anderen ook een kans te geven iets te leren.’ En wat zijn je sterke punten? ‘Dat ik duidelijk ben, makkelijk knopen doorhak en goed kan plannen en organiseren.’ Het leukste aan je functie? ‘Dat geen dag hetzelfde is. Er is ook een goede band tussen de medewerkers onderling. Toevallig gaan we morgenavond met elkaar uit eten omdat er twee collega’s weggaan. Het is een bont gezel schap bij elkaar. Erg gezellig.’ Wat vind je belangrijk bij je mensen? ‘Dat ze collegiaal zijn en zoveel mogelijk klaarstaan voor elkaar. Daarnaast vind ik klantvriende lijkheid belangrijk. Dat ze behulpzaam zijn en bijvoorbeeld een klant die in een rolstoel zit even helpen met inpakken.’ Wat zou je willen verbeteren aan het leidingge ven? ‘Ik zou meer tijd vrij willen maken voor de mensen.’ Je beste carrièrestap? ‘Ik ben blij met mijn huidige functie. Maar ik zou in de toekomst graag de stap maken naar assistent-super- Wat voor type leidinggevende ben jij?‘Een doorzetter. Ik zet graag de puntjes op de i. Zakelijk, maar tegelijk ook menselijk.’ Wat maakt jou een typische Albert Heijn- manager? ‘Ik probeer er altijd helemaal voor te gaan, ook al is dat soms moeilijk. Bijvoorbeeld bij extreme drukte in de winkel, als er veel mensen ziek zijn of wanneer er ineens een pinautomaat uitvalt.’ Wat vind je belangrijke managementkwali teiten? ‘Dat je open communiceert en goed naar mensen luistert zodat het voor iedereen duidelijk is wat de taken en verantwoordelijk heden zijn.’ Heb je een opleiding gehad voor je huidige functie? ‘In de teamleideropleiding heb ik het blok Communicatie en Training De Klant afgerond. Leidinggeven volgt nu.’ Wat vind je moeilijk aan jouw functie? ‘Delegeren, vooral als het om financiën gaat. De kassa maak ik dan ook het liefst zelf op. Maar ik realiseer me dat het belangrijk is om

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16