'Teamspirit telt' I I I i 15 Aha Richting geven, de dialoog aangaan, talent benutten. Met de invoering van het nieuwe besturingsmodel is aansprekend leiderschap onontbeerlijk geworden. Managers, SM's, ASM's en teamleiders sturen hun teams aan en smeden samen succesplannen. Een nieuwe lichting leidinggevenden geeft gezicht aan de nieuwe manier van werken. Aha vroeg vier verschillende AH-managers naar hun manier van leidinggeven. Susanne Ferguson (37), manager e-marketing, hoofdkantoor Zaandam, is onder meer verantwoordelijk voor de ontwikkeling en marketing van www.ah.nl en de AH-webwinkels. Ze geeft leiding aan 6 medewerkers. t Wat voor type leidinggevende ben jij? ‘Teamspirit is voor mij heel belangrijk. Ik doe mijn best om een prettige werk sfeer te creëren zodat medewerkers goed kunnen functioneren en presteren.’ Wat maakt jou een typische Albert Heijn-manager? ‘Die vraag vind ik las tig te beantwoorden omdat ik hier nog relatief kort werk.’ Wat vind je belangrijke management kwaliteiten? ‘Het kunnen stellen van de juiste prioriteiten. Daarnaast moet je richting kunnen geven en medewerkers helpen zodat ze hun werk beter kun nen doen.’ Heb je een opleiding gehad voor je hui dige functie? ‘Laatst heb ik een interne cursus “kernkwadranten” gevolgd. Maar ik vertrouw ook vooral op mijn eigen inzichten en kwaliteiten.’ Wat vind je moeilijk aan jouw functie? ‘Om iedereen altijd voldoende aan dacht te geven. Dat lukt helaas niet altijd. Ik zou wat vaker tijd willen vrij maken om stil te staan bij vragen als: hoe gaat het en waar wil je naartoe? Het blijft soms ook lastig om te delegeren.’ En wat zijn je sterke punten? ‘Ik kan me toegankelijk en open opstellen. Mensen stappen dan ook makkelijk op me af.’ Hoe houd je je medewerkers gemoti veerd? ‘Ik probeer iedereen zo goed mogelijk op de hoogte te houden van wat er speelt zodat we veel samen kun nen oppakken.’ Het leukste aan je functie? ‘De afge- lopen tijd stond alles in het teken van de nieuwe website (www.ah.nl) die onlangs live is gegaan. Zo’n groot pro ject samen van de grond krijgen vind ik heel leuk.’ Wat vind je belangrijk bij je mensen? ‘Doorzettingsvermogen en doelge richtheid. En dat ze op tijd aan de bel trekken als ze ergens zelf niet uitko men.’ Jouw grote voorbeeld binnen Albert Heijn als leidinggevende?‘Bas Verheijen. Onder zijn leiding bereiken alle marketingteams ongekend goede prestaties.’ En buiten de organisatie? Stephen Covey.’ Je grootste irritatie? ‘Als mensen elkaar niet rechtstreeks aanspreken op bepaald gedrag, maar eerst bij mij komen. Heb je ergens moeite mee, bijvoorbeeld met een collega die altijd te laat komt, dan vind ik dat je dit eerst met de persoon in kwestie moet zien op te lossen.’ Wanneer kan jouw dag niet meer stuk? ‘Als we in een bepaald project weer een stapje verder zijn gekomen en als we dat samen op een plezierige manier hebben bereikt.’ Wat doe je als je een zware dag hebt gehad? ‘Als ik ergens van baal, dan laat ik het ook merken dus dan loop ik even foeterend rond. Maar gelukkig is het daarna ook meestal snel weer over.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 15