in de huid, op de huid' Aha 14 Aan de leiding Wat voor type leidinggevende ben jij? ‘In de huid, op de huid. Ik wil graag weten wat er persoonlijk speelt, maar ook wat ik op de werkvloer van mijn mensen kan verwachten. Vanuit die basis geef ik leiding.’ Wat maakt jou een typische Albert Heijn-manager? ‘Ik heb loyaliteit hoog in het vaandel staan. Ik ben toegan kelijk en streef ernaar de winkels zo compleet mogelijk te beleveren.’ Wat vind je belangrijke management kwaliteiten? ‘Een goede vertrouwens relatie op kunnen bouwen. Tijdens een voortgangs- of beoordelings gesprek vraag ik ook vaak wat mensen vinden van mijn functioneren, leer ik ook weer van.’ Heb je een opleiding gehad voor je huidige functie? ‘Toen ik teamleider in opleiding was heb ik een kortlo pende managementtraining gevolgd. Daarnaast zijn er de bosdagen met teamleiders en productiemanagers waarin je vaardigheden aanscherpt en leert.’ Wat vind je moeilijk aan jouw func tie? ‘Als we ineens kampen met een storing waarbij er zoveel vertraging optreedt dat er moet worden over gewerkt. Op zo’n moment verwacht ik eigenlijk dat iedereen z’n steentje bijdraagt, maar daarin word ik soms teleurgesteld.’ En wat zijn je sterke punten? ‘Ik geef duidelijk aan als iets niet lekker loopt, maar als het goed gaat zeg ik het ook.’ Het leukste aan je functie? ‘De diver siteit, ik hou van werken met mensen.’ Wat vind je belangrijk bij je mensen? ‘Loyaliteit en inzet.’ Wat zijn voor jou verbeterpunten? ‘Bij drukte vergeet ik soms aansluiting te houden met mijn team, sla ik koffie pauzes over. Meestal word ik dan wel op mijn vingers getikt.’ Jouw grote voorbeeld binnen Albert Heijn als leidinggevende? ‘Er zijn veel goede voorbeelden te noemen, de gebroeders Klappe bijvoorbeeld. Heel inspirerend hoe zij als teamleiders met mensen omgingen. De ene broer is nu SM, de andere productiemanager bij een grote visfabriek in Lemmer.’ En buiten de organisatie? ‘Het boek De 7 eigenschappen van effectief leider schap van Stephen Covey. Niet altijd even makkelijk om in praktijk te bren gen, maar zijn tips en adviezen heb ben mij echt aan het denken gezet.’ Je grootste irritatie? ‘Dat sommige systemen vaak haperen kost enorm veel tijd.’ Wanneer kan jouw dag niet meer stuk? ‘Als we het maximaal haalbare uit de dag hebben gehaald.’ Wat doe je als je een zware dag hebt gehad? ‘Een stuk motorrijden of hardlopen, hoofd leegmaken en opladen met nieuwe energie.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 14