I Privé En op zijn werk... i 7 Aha Het bijzondere bereikbaar maken? Ted Kleijn (48), teamleider kassa in AH 1027 in Amsterdam, weet er alles van. Vanaf maart vorig jaar vecht hij samen met zijn vrouw voor de gezondheid van hun zoons. En probeert hij, bijvoor beeld op zijn werk, ludieke acties op te zetten voor de organisatie van Ronald McDonald. En dat allemaal onder het motto: 'Carpe diem'. Pluk de dag. 'En blijven geloven...' 'Wie doet er mee?' 'Je moet knokken' 'Leven voor de dag' Leven voor de dag JA weer. Marco heeft, net als mijn vrouw inmid dels, een ingebouwd apparaatje dat zijn hart weer doet slaan mocht dit er nog een keer mee ophouden. Ook hij heeft zijn leven weer zoveel mogelijk opgepikt.’ Wat alle ellende met Ted en zijn gezin gedaan heeft? ‘Je gaat de betrekkelijk heid van het leven zien. De kinderen zijn veran derd, ouder in de zin van wijzer geworden. En de band met mijn kinderen en mijn vrouw is nu sterker dan ooit.’ Heeft hij, ondanks alles, nog een missie? Jazeker. ‘Het bijzondere bereikbaar maken. Steeds weer vechten met de jongens om ze een perspectief te laten zien. Blijven geloven in en genieten van de mooie momenten.’ begrip en weet hij ook collega’s te inspireren. Zo zet hij zich in voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Een grote knuffelbeer kwam terecht op de daktuin van het Ronald McDonald Huis in het Leids Universitair Medisch Centrum: een ruimte waar zieke kinderen én hun ouders hun zorgen even kunnen vergeten. ‘Die beer hing hier maar in de winkel na een kleurwedstrijd en ik dacht dat hij daar beter tot zijn recht zou komen.’ Maar Ted heeft nog meer ideeën om de Ronald McDonald organisatie te steunen, deels geïnspireerd door Albert Heijn. ‘Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan koken voor kinderen in het ziekenhuis.Of koken voor de ouders van die kinderen in een Ronald McDonald Huis.En er moeten natuurlijk nog veel meer ideeën zijn.’ Voor meer informatie en het delen van ideeën: www.danielkleijn.spaces.live.com Dat er meer ideeën zijn om het Ronald McDonald kinderfonds te steunen, bleek uit het initiatief van 43 winkels uit de regio Rotterdam. Lees er meer over op pagina 10. ‘Op zich gaat het nu redelijk met de jongens, al leven we dagelijks in de onzekerheid of hun ziekte het zal winnen van de medische behandeling. Daan heeft bijna negen maanden intensieve chemotherapie gekregen, en zit nu in de “onderhoudsfase”: hij slikt nog medicijnen tegen tumorvorming. Maar de prognose is goed, hij gaat ook weer naar school en voetbalt Gelukkig krijgt Ted op zijn werk veel steun en Het lijkt wel of sommige mensen alle ellende op hun bordje krijgen. Zoals Ted Kleijn, getrouwd en vader van twee zoons: Daan van bijna 14, Marco van nét 16. Maart vorig jaar werd bij Daan lymfeklierkanker (non-hodgkin) gecon stateerd. Maart dit jaar kreeg zoon Marco een hartstilstand tijdens een voetbalwedstrijd. En dan kwam heel recent ook nog aan het licht dat zowel Teds vrouw als zijn beide zoons een erfelijke hartziekte hebben. Ted: ‘Ik heb niet de illusie dat ik straks opa ben en de kinderen langskomen met de kleinkinderen. Mijn toe komst is morgen, ik leef vandaag.’ Ted werkt al jaren fulltime bij Albert Heijn, vanaf 1979. Altijd met evenveel inzet en enthou siasme. Maar toen bij zijn jongste zoon lym feklierkanker werd ontdekt, werd alles anders. ‘Ik heb bijzonder verlof gevraagd en gekregen, ik wilde bij Daan zijn. Zeker in de periode dat hij steeds chemokuren kreeg. Toch heb ik wel zoveel mogelijk gewerkt. De ene week bijvoor beeld acht uur, de andere week weer twintig. Gelukkig kreeg ik toen die ruimte. Je verandert zelf natuurlijk door alles wat je meemaakt maar dat is misschien voor collega’s eerder zichtbaar. Ik leef in het nu, ook als ik aan het werk ben. Vandaag is vandaag, morgen zie ik wel weer.’ Vanaf januari pikte hij de draad weer fulltime op. ‘Alleen na de hartstilstand van Marco was ik er weer een aantal dagen tussenuit.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7