•P •tl F I PEPERNOTEN, PEPERNOTEN, PEPERNOTEN, PEPERNOTEN... ei Aha LEUK OM TE WETEN Het ene en het andere kruidnootje «tj i i HH 4 Vol verwachting klopt ons hart het verder bewerkt wordt. Dat is met kruidnootjes wel even anders. Alle ingrediënten worden met elkaar ver mengd en belanden meteen in de dui zenden vormpjes van een zogenaamde ‘vormmachine’. Even later gaan de kruidnootjes in spe op een lopende band nog een paar minuten door een oven en dan zijn ze klaar om verpakt te worden. Sneller en eenvoudiger kan bijna niet. Johan Leferink werkt al bijna zijn hele leven bij Bolletje. Tegenwoordig als Hoofd Opleidingen Arbo en Milieu, daarvoor maar liefst dertig jaar als bedrijfsleider. Hij verzorgt de rondlei ding door de fabriek en vertelt onder- ffl‘Vorig jaar ver kocht Albert Heijn in totaal 1,2 miljoen kilo kruidnoten. Dat zijn er bij elkaar maar liefst 600 mil joen! Ook heel erg in trek, zijn de chocoladekruidnootjes. De ver koop hiervan is de laatste jaren sterk gestegen. De kruidnoot is een traditioneel Nederlands pro duct dat maar blijft groeien.’ tussen allemaal leuke wetenswaardig heden. Bijvoorbeeld dat in mei met de productie van kruidnootjes begonnen wordt en dat die, zo lang hij zich kan herinneren, al vanaf eind augustus in heel Nederland te koop zijn. ‘Met een beetje koud weer is er dan ook vraag naar.’ Albert Heijn is de grootste afnemer. Daarom zijn er naast Bolletje kruidnootjes ook AH kruidnootjes en Euro Shopper kruidnootjes. Die drie soorten hebben elk een andere ver pakking en ook een andere receptuur. Wat voor recepturen dat precies zijn? Johan lacht: ‘Dat is geheim.’ Gelukkig komt daar net Jan Weekamp aanlopen, de productontwikkelaar van Bolletje. Eens kijken of hij de kruidnotengehei- men prijs wil geven. Maar nee. Wat hij ■k atuurlijk, in de Almelose S Bolletje-fabriek worden ook pepernoten gemaakt. I W De Oudhollandse peper noten, welteverstaan: brokken die via een heel ander recept en proces tot stand komen en dus ook heel anders smaken. Zo verdwijnt het net geknede deeg eerst 24 uur in de koeling voordat

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 4