Harry van de Wetering staat bekend als fana tiek paardenliefhebber en hobbyfokker. De verko per Bakkerij bezit verschillende paarden die niet alleen de ene prijs na de andere winnen, maar ook de belangrijkste keuringen doorkomen. Onlangs is hij uitgeroepen tot 'Fokker van het jaar 2007 in de fokrichting Gelders paard'! 3 k- 1 Zoons van Panakei; Hoe zit het met dat fokken' Fokker van het jaar En dat allemaal naast je werk bij AH? ‘Die zijn wat zwaarder dan rijpaarden, maar zeker geen trekpaarden. Ze hebben een goed karakter en zijn heel werkwillig en veelzijdig: je kunt ze voor de dressuur, voor springen en aangespannen gebruiken.' Je houdt niet alle veulens.. ‘Ik heb twee Gelderse keurmerries, moeder Carina en dochter Panakela, en ik ben voor de helft eigenaar van twee zelfgefokte Gelderse hengsten: Zethar en Amstrong, zoons van Panakeia. Daarnaast heb ik nog een pony voor mijn kleinzoon.’ ‘Twaalf jaar geleden had ik een jonge, zelfgefokte ruin (een gecastreerde hengst) die me lanceerde-ik was dik een jaar uit de roulatie. Die heb ik ingeruild voor Carina. Zij was drachtig en haar veulen, Panakeia, bleek een topmerrie, die inmiddels vier topveulens heeft voortgebracht.’ ‘Mijn vrouw zegt altijd: paar den zijn geen postzegels. Dus heb ik op twee hengsten na, alle veulens verkocht.’ ‘In 2002 was het tweede veulen van Panakeia merrieveulenkampioen. Een mijlpaal. Ditjaar werd Zethar goedgekeurd als dekhengst. Dan denk je: meer kan gewoon niet. Maar toen werd ik uitgeroepen tot fokker van het jaar omdat ik, volgens de jury, in korte tijd met weinig paarden opvallende resultaten behaalde. Geweldig! Dan heb je als fokker alles bereikt wat er maar te bereiken valt.’ ‘Als ik werk, doet mijn vrouw de paarden. In 21 jaar tijd zijn we ook maar twee keer op vakantie geweest. We hebben een heerlijk huis. En als we straks weer een veulen hebben, zetten we stoelen buiten en zijn we alleen maar aan het genieten.’ I

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16