I I ui Albert Heijn heeft in september 2007 de Albert Heijn Foundation opgericht. Donderdag 11 oktober kwamen leveranciers van over de hele wereld bijeen op het Albert Heijn hoofdkantoor waar ze uitgebreid werden bijgepraat over het AGF-beleid van Albert Heijn en over de AH Foundation. Dorcus Malamo vertelt wat de AH Foundation voor haar land kan betekenen. DeAHFounda 11 Dorcus Malamo mannen aan het werk zijn, kunnen de vrouwen naar een speciaal opgericht cultureel centrum. Hier ontwikkelen zij verschillende vaardighe den en maken producten die zij weer kunnen verkopen. s l eAH óundati hetyvSrk Dorcus: ‘Met hulp van de AH Foundation wil len we nog meer bereiken. Zo willen we voor onze kinderen een speelruimte opzetten. Deze ruimte zal naast de school gebouwd worden. De speelruimte is speciaal voor kinderen die dingen in hun leven hebben meegemaakt die diepe indruk hebben achtergelaten. Hier kunnen ze speciale speeltherapie krijgen. Veel kinderen hebben al zoveel meegemaakt, dat ze dit spelen derwijs kunnen delen. Verder willen we graag een bibliotheek opzetten met studieboeken. Dit kan dan als een centrum fungeren waar mensen door boeken te lezen, zich verder kunnen ont plooien. Op deze manier kunnen mensen ook lezen over hiv en hierover meer kennis opdoen. We willen de mensen een kans geven om zich zelf te ontwikkelen. Ik zie het als een win-win situatie. Voor Albert Heijn en onze mensen in Afrika.’ niet meer kunnen werken. Dit heeft weer gevol gen voor de kinderen die het zonder ouders moeten doen. Als de vader uit het gezin wegvalt, is er niet meer genoeg geld om bijvoorbeeld kin deren naar school te laten gaan. Deze mensen willen we meer hoop geven en hun sociale zaken weer op orde stellen.’ De inkomsten van de Albert Heijn Foundation komen binnen via de marges die Albert Heijn en in eerste instantie vier leveranciers inleveren. Met dit geld kunnen verschillende projecten opgezet worden. Onze leverancier Westfalia heeft op eigen initiatief al projecten opgezet. Zo worden ouders financieel ondersteund die hun kinderen, vanwege een tekort aan geld, anders niet naar de crèche kunnen brengen. Als de De AH Foundation is een fonds waarmee we de leefomstandigheden en toekomstperspectieven van medewerkers van onze groente- en fruit producten in Afrika willen verbeteren. Dorcus Malamo is CSR manager bij de leverancier van onze avocado’s bij Westfalia in Zuid-Afrika. Westfalia houdt zich voornamelijk bezig met de sociale zaken van de medewerkers. Het bedrijf zet zich al volop in voor zijn medewerkers en hun families. Maar er zijn nog voldoende uitda gingen die Westfalia graag aangaat met hulp van de AH Foundation. ‘Zuid-Afrika lijdt nog steeds onder hiv’, vertelt Dorcus. ‘Het aantal mensen dat besmet is met hiv blijft stijgen. Ook ons personeel heeft met dit virus te maken waardoor sommige mensen

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 11