Een veld vol vers nlPKIJdkkJI I a Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar '7 En privé... up zijn werk... 'Meters toetjes en ander lekkers' 7 Aha Op 11 november is Gerard van Heiningen (64), supermarktmanager van AH 1177 in Doorn, 50 jaar in dienst bij Albert Heijn. Vlak erna gaat hij met vervroegd pen sioen en kan hij zich vol overgave storten op zijn grote hobby thuis: biologisch tuinieren. Op zijn werk en privé heeft hij het bijzondere bereikbaar gemaakt. 98K Terug naar vroeger Spruiten, uien, bieten, bramen... MJ 3 S a r In zijn jeugd moest Gerard na schooltijd meehelpen in de tuinderij van zijn vader. Een bloedhekel had hij daaraan. Niet voor niets was tuinieren in de vele jaren daarna absoluut niet aan hem besteed. Tot een jaar of negen geleden, toen hij steeds meer vragen van klanten ^leg over de biologisch geteelde groente die Albert Heijn verkocht. Langzaamaan groeide zijn interesse voor biologisch tuinieren. Inmiddels heeft hij bij zijn huis een groentetuin van 300 m2, waarin hij alles op biologische wijze kweekt. Dus zonder chemische bestrij dingsmiddelen en zeker geen kunstmest. ‘Al die hulpmiddelen die daaraan worden toegevoegd. Groenten en fruit groeien er misschien beter door - bij biologisch tuinieren ben je veel afhankelijker van de natuur - maar ik vind het gezondheidsaspect het belangrijkst. Ik wil dat alles zo natuurlijk mogelijk groeit.’ 50 jaar bij AH, dat is een hele tijd. Gerard begon ooit, op zijn veertiende, als bediende achter de toonbank; van zelfbediening was toen nog geen sprake. Begin jaren zestig klom hij op tot eerste bediende en daarna kreeg hij al snel de ene leidinggevende functie na de andere. Vanaf 1970 is hij super marktmanager. AH 1177 in Doorn is de zevende supermarkt die hij aanstuurt. Gerard: ‘Toen ik in dienst kwam, was alles handmatig. Nu speelt automatisering een grote rol. Maar de grootste verandering vind ik wel de ^Kirtimentsontwikkeling. Midden ^ren zestig had je hooguit melk, vla en yoghurt. Nu heb je méters met toetjes en andere lekkere zuivelpro ducten.’ De huidige missie noemt hij helder. ‘We willen de klant in alle opzichten tegemoetkomen. Vroeger bestond er niet zo’n officiële mis sie, maar kwam het in de praktijk wel op hetzelfde neer. Toen bezorg de je bijvoorbeeld met de bakfiets de boodschappen, ook al woonde een klant kilometers van de winkel vandaan.’ Gerard blikt tevreden terug op 50 jaar AH. ‘Het plezier plus het feit dat elke dag anders was, maakt het zo leuk. En het bedrijf is in al die jaren enorm gegroeid. Daardoor was elke nieuwe winkel steeds weer uitdaging voor me!’ Tuinieren is een passie. In zijn moestuin kweekt Gerard uitsluitend Nederlandse groenten, van sper ziebonen tot spruiten en van uien tot bieten, en daar naast ook bramen en frambozen. Aan buitenlandse gewassen en de zogenaamde ‘vergeten groenten’ (groenten van vroeger) hoopt hij na zijn pensioen toe te komen. Daarvoor ontbreekt hem nog gewoon de tijd. Nu al is hij in het hoogseizoen zo’n vijftien tot twintig uur per week in zijn groentetuin te vin den. ‘Heerlijk in de buitenlucht fysiek bezig zijn en alles zien groeien. Minuscuul kleine zaadjes zijn een paar maanden later gigantische planten. Dat is toch fantastisch?” J

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7