I I Thuis culinair koken was nog nooit zo makkelijk 8 5 Aha r 1 Het mise-en-placeprincipe Succes gegarandeerd Gevarieerd aanbod Koken met 1 CHEF-KOKS ElccOcnt roductinnovatiemanager Ferry Buitenhuis, chef-kok Jonnie Boer van restaurant de Librije in Zwolle en zijn oudste broer Roel, supermarktmana ger van AH 1491 in Zwolle, geven hun reactie op het nieuwe concept Koken met chef-koks. Ferry Buitenhuis: ‘Het idee voor Koken met ^iwf-koks is geboren vanuit de gedachte dat ^mensen het ook thuis gezellig vinden om, net als in een restaurant, lang en uitgebreid te dineren met partner, vrienden of familie. Samen genieten van lekker eten aan een mooi gedekte tafel, waarbij wordt gekozen voor bijzondere en kwalitatief goede ingrediën ten, is een lifestyletrend die steeds belangrijker wordt. Je ziet het ook aan de popula riteit van een chef-kok als Jamie Oliver en het succes van een blad als Delicious. Albert Heijn maakt met dit nieuwe concept het bijzondere bereikbaar. Thuis een culinair hoogstandje op tafel toveren, js nog nooit zo makkelijk geweest. Er wordt B^kookt volgens het mise-en-placeprincipe. ’s Middags doe je het voorwerk en wordt alles vast klaargezet. Vlak voordat je aan tafel gaat maak je de gerechten in een handomdraai af. De totale bereidingstijd is hooguit twee keer 10 a 15 minuten. Je hoeft dus niet meer in de kookboeken te duiken om inspiratie op te doen, gestrest op zoek te gaan naar exclusieve ingrediënten of uren in de keuken te staan om een bijzonder gerecht klaar te maken. Dankzij Koken met chef-koks heb je alle tijd om je gasten te ontvangen en samen een drankje te drinken voordat je aan tafel gaat.’ ‘Een gerecht bestaat uit vier componenten: 1. koolhydraten, 2. groenten, 3. vlees, gevogelte of vis en 4. saus. Met de menu’s kun je verantwoord genieten want 90 procent van het assortiment heeft een “gezonde-keuze-klavertje”. Op de verpakking vind je het recept en staat duidelijk omschreven wat je moet doen. Daarnaast kun je via www.ah.nl filmpjes zien waarin de vijf chef-koks het gerecht in drie stappen klaarmaken: voorbereiden, bereiden en afmaken. Als je de aanwijzingen opvolgt van deze chef-koks, die elk een of meerdere Michelinsterren hebben verdiend, is de kans op mislukken nihil. Daarnaast geven zij hun tips en trucs waardoor je een (nog) betere kok wordt.’ ‘Driesterrenkok Jonnie Boer heeft een heerlijk gerecht bedacht met lamsrack, muntcouscous, jonge k asperges, geserveerd met een smakelijke lamsjus. En collega Sergio Herman zet een Schots zalmhaasje met limoencrum- ble, bulgur, gestoofde venkel en bosui in een frisse tomatencoulis op tafel. Ook de gegrilde ribeye met een saus van piccalilly, gebakken krielaardappelen met spekjes en “chinoise” gesneden snijbonen, een oer-Hol lands recept van chef-kok Marc van Gulick, is zeer verfijnd evenals het mediterrane gerecht van Ron Blaauw. Hij koos voor kalfsoester met provolonekaas, groene asperges met chorizo, polenta met oude kaas en kalfsjus met mos terd en salie. Tot slot bedacht Lucas Rive een bijzonder recept van gebraden, tamme een denborst met zoetzure prei, gepofte Roseval- aardappeltjes en gevo geltejus. Aan het eind van de filmpjes laten de chef-koks zien hoe je de gerechten mooi kunt presenteren. Daarnaast geven ze een passend wijnadvies. Want Albert Heijn wil ook een beetje als sommelier (wijnkenner, red.) fungeren.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 5