Vissen in de vijver van talent I I STAGE LOPEN BIJ DE ALBERT HEUN COMPANY In september is het nieuwe stagebeleid voor studenten van het hoger beroepsonderwijs (hbo) en het wetenschappelijk onderwijs (wo) van start gegaan. Stagiaire Hinke Schurer hielp mee met de voltooiing hiervan op de afdeling Human Resource Development. MBO Voor studenten van het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) wordt begin 2008 gekeken naar verbeteringen in het huidige beleid. I s h 1 Aha 12 Een stage tussen de papieren dus? Is Albert Heijn een goede leerschool voor nieuwe talenten? ‘Zeker, als een van de grootste bedrijven van Nederland heeft Albert Heijn dan ook altijd de interesse van studenten. Niet alleen zij profiteren van de mogelijkheid om ervaring op te doen. Ook Albert Heijn en de andere werkmaatschappijen binnen de AH Company (Gall&Gall, Etos, Coffee Company en Albert.nl) profiteren ervan. Dankzij de goede naam als werkgever staan zij vooraan om in de vijver te kunnen vissen naar nieuw talent.’ Wat is er veranderd in het stagebeleid? De werving- en-selectieprocedure is eenduidiger en professione ler om de kwaliteit van de stagiairs te borgen. En er is meer aandacht voor begeleiding en evaluatie tijdens de stage, dat is erg belangrijk en vraagt zowel van de student als de stagegever betrokkenheid.’ Waar kan ik stage lopen? ‘Op het hoofdkantoor, distributiecentrum of in de winkelorganisatie van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall. En bij Albert.nl, Ahold Coffee Company en Ahold Corporate Center.’ INFO Op de websites www. ah.nl/werk, www.etos.nl/werk en www.gall.nl vind je het huidige stageaanbod. Een open sollicita tie kan per mail verstuurd worden aan stages@ahold.nl. Als je slaagt zien we je terug binnen de organisatie? Stefan Versantvoort (23) is in mei gestart als stagiair bij DC Tilburg. Onder operationeel manager Hans Rietveld werkt hij aan zijn afstudeerscriptie voor de Masters Opleiding Logistics Operations Management. Hij doet onderzoek naar de voor- en nadelen van het uitbesteden van retourencentra, en het retourencentrum in Tilburg in het bijzonder. We krijgen even kort college. Is het vinden van talent het enige doel? ‘Niet het enige doel, wel het grootste. Albert Heijn zoekt altijd naar vernieuwing en vooruitgang. Daar staat het bekend om. Het wil graag nieuwe kennis en ideeën in huis halen. Maar stagiairs kunnen ook prima ingezet worden bij ondersteuning van onderzoek of het dagelijkse werk. Het nieuwe stagebeleid wil starters ook meer bekendmaken met de mogelijkheden bij Ahold. Veelbelovende talenten kunnen hier door stromen naar een startersfunctie, het Management Traineeship of het Financial Talent Program.’ Ik ga eerst twee maandjes centjes verdienen op de werkvloer, en dan een jaar op wereldreis. Maar een terugkeer bij Albert Heijn sluit ik zeker niet uit.’ ‘Distributiecentra werken met voor waartse en achterwaartse distributie. Voorwaarts is de weg van grondstof of leveranciersproducttot aan het eindpro duct in de winkel, achterwaarts is de retourenstroom op de weg weer terug. In mijn onderzoek werk ik met kwantitatieve data uit het RVOS-voorraadsysteem; bijvoorbeeld hoeveel producten gaan er verloren? En ik houd kwalitatieve discus sies en interviews met teamleiders en het managementteam in DC Tilburg over hun praktijkervaring. Ook heb ik data gekregen van DC Pijnacker; zij hebben de retourenstroom namelijk niet meer in eigenhuis.’ 'Niet alleen. Je loopt ook mee op de werkvloer, van de verschillende afdelingen in het DC. In het begin draaide ik twee dagen mee in AH XL 1521 Tilburg en reed ik met een vervoerder door het land. Zeker niet saai.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 12