Productinformatie via de mobiele telefoon 2 3 Mobiel scannen en afrekenen 11 Aha AMSTERDAM In het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam hebben 120 ziekenhuismedewerkers en studenten ook een NFC telefoon in bruikleen gekregen. In de drukbe zochte AH to go 5701 in het AMC kunnen ze met deze telefoon zelfscannen. Het scannen met de telefoon en het afrekenen bij de betaalpaal gaat de klanten vliegensvlug af. De klant pakt een product en houdt de telefoon tegen het schapkaartje. Het intelligente schapkaartje bevat alle infor matie over het product. Deze worden ingelezen door de telefoon. Zo loopt de klant door de winkel en bouwt in de telefoon een lijstje op van gekochte artikelen. Op de tele foon ziet de klant niet alleen de gescande producten maar ook het totaalbedrag en of een artikel in actie is. DEN HAAG Voor de zomer heeft AH XL 1624 aan de Haagse Elandstraat een proef gedaan met het versturen van informatie per sms, onder de noemer Pluk. De klant kwam door de winkel heen verschillende sms codes tegen, bijvoor beeld KIES bij het Kies&Kook meubel of ROSE bij de wijn afdeling. Klanten die deze sms code verstuurden kregen direct terplekke extra informatie. In geval van KIES werd de klant terug gebeld en kreeg een gesproken uitleg te horen over Kies en Kook. In het geval van ROSE ontving de klant een sms met de rosé tip van die week afkomstig van onze wijninkoper. ^B/endien kon de klant thuis via www.pluk.nl al zijn geplukte informa tie nakijken op een persoonlijke pagina. s J Ten slotte betaalt de klant met pin of chip. Vincent Maas werkt in het AMC. Hij loopt de AH to go binnen, scant twee broodjes en rekent af bij de betaalpaal. In minder dan twee minuten staat hij weer buiten. Tedere dag kom ik hier voor een paar boodschappen,’ zegt hij. ‘Ik heb bijna nooit meer contant geld op zak. Dit systeem is perfect, je hebt het zó onder de knie. Er staat nu een rij van vijf, zes mensen bij de kassa en ik kan zo doorlopen!’ Ook storemanager Yvonne van Zeeland is enthousiast over het systeem. ‘Het is makke lijk en snel, voor de klant, maar ook voor ons. Het programmeren van het schapkaartje doe je met een handterminal. Dat is alles. De deel nemers maken er gebruik van en niemand heeft er problemen mee. Nu hebben we nog regelmatig een rij voor de kassa met klanten die niet scannen, tijdens de piekmomenten. Maar als iedereen op dit systeem zou over schakelen, is het gedaan met de wachtrijen.’ Bij de betaalpaal legt de klant de telefoon in een spe ciale houder. De product- gegevens worden door de betaalpaal uitgelezen en het te betalen bedrag verschijnt. Zelf proberen? Sms KIES naar 7585. Teamleider verkoopklaar Jan Rijn Grool vindt deze vorm van informatie opvragen ‘een leuk idee’. ‘Er werd best aardig ‘geplukt’ in onze winkel,’ zegt hij. ‘Als de toepassingen nog meer gespecificeerd zijn, zie ik er een goede toekomst voor weggelegd. Ik denk bijvoorbeeld aan mensen met een voedselallergie. Je zou I bijvoorbeeld een overzicht van producten zonder de stof waar je allergisch voor bent f kunnen opvragen.’ wachtrij Jan Rijn Grool

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 11