IJ .Zwemmen met wilde dolfijnen I I I IÜ I PK Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar Op zijn werk... En privé... Al I 7 Aha Alles uit het leven halen wat erin zit, is het motto van Ton Vervat (47), operationeel manager van Winkelgroep Den Haag Noord. Het werd hem onbewust ingegeven toen zijn vader op veel te jonge leeftijd stierf. Zo maakte hij het mogelijk dat alle Albert Heijn-winkels in Den Haag nu ook 's zondags de hele dag geopend zijn. En probeert hij in zijn privéleven groots te genieten van kleine dingen. ft' 'Een dagje op de winkelvloer, altijd weer een leuk uitje’ I 'No worries mate!' rrü' - s Op vakantie in Kefalonië Bonuskaarten inleverden. Gelukkig is die tijd voorbij. Mijn belangrijkste drive is altijd geweest om klanten te winnen. Dat doe je door met ze mee te denken. Sinds vorig jaar zijn alle Haagse vestigingen tot 22.00 uur geo pend. En dat wordt zeer gewaardeerd, zo blijkt uit klantengroepsgesprekken en de uit zonderlijke omzetgroei. Ook zijn onze win kels niet alleen op zondag open van 10.00- 18.00 uur, maar worden ook Houdbaar, Vers, Brood en Diepvries gewoon uitgeleverd. Het is een alledaagse openingsdag geworden die is uitgegroeid tot een van de drukste dagen van de week. Eigenlijk wel bijzonder.’ s Zijn huidige functie doet hij met veel plezier en bezieling. Kijkje Ton diep in zijn hart, dan lokt de winkelvloer nog steeds. ‘Vorig jaar stond ik een dagje bij het brood en de deli- kaas. Dat is altijd weer een leuk uitje. Klanten informeren en enthousiasmeren.Als super marktmanager was dat mijn lust en mijn leven.’ In 1977 begon hij als parttimer: vak kenvullen, kassadraaien en vleeswaren snij den. Later werkte hij als verkoopleider op kantoor, maar al snel trok de winkel. Na zijn functie als supermarktmanager werkte hij ^wee jaar in het Projectteam Blauw. ‘Kort na mijn aantreden in Den Haag, nu alweer vijf jaar geleden, begon de herpositionering van Albert Heijn. Ik weet nog dat de gemoederen hoog opliepen, helemaal toen het salaris van Anders Moberg in de krant werd gezet. Verontwaardigde klanten liepen toen massaal naar de Konmar, ik heb gezien dat mensen hun doorgeknipte Voor reizen heeft Ton absoluut een passie en maakt hij het bijzondere bereikbaar. Zijn eer ste rondreis door Indonesië maakte hij op z’n twintigste. Op Sumatra hing de inlandse bevolking aan zijn benen omdat ze nog nooit eerder een man in korte broek hadden gezien. Later volgden Mexico, Amerika, Australië en Brazilië. ‘In Australië ben ik met mijn vrouw Ingrid een aantal maanden geweest, later ook samen met onze doch ters Nina, Demi en Bo. De mentaliteit van de Aussies spreekt mij erg aan. Ze denken in kansen en oplossingen. Ook in moeilijke situaties is het altijd: no worries, mate. Het avontuurlijke trekt me, je maakt vaak onverwachte dingen mee. Zo zwommen we tussen de wilde dolfijnen in een prachtige baai in Brazilië. En zeilden we vorig jaar met vrien den langs de Turkse kust. Schitterend, al die piepkleine eilandjes waar je normaal gesproken niet snel komt. We kwamen bijna geen mens tegen en waren echt even helemaal los van thuis. Op reis doe ik tel kens nieuwe ervaringen op, het leert me anders tegen bepaalde zaken aan te kijken. Ook het contact met andere culturen inspireert me. Ik zie het als een verrijking van mijn leven.’ Kst i

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7