Ahold NIEUWS I Ahold ziet omzet stijgen in gunstig tweede kwartaal I Aha 6 BEP BESTAAT UIT 5 DEELPROJECTEN Sinds eind 2006 werkt een team AH-specialisten samen in het Business Excelleration Program (BEP). Dit programma ondersteunt de omzetgroei met nieuwe accenten in bijvoorbeeld assortimenten, presentatie en promotie. Ook vernieuwt BEP de IT-systemen die daarvoor nodig zijn. Omzetoverzicht per werkmaatschappij Smaken verschillen EP op proef 2, «i» Ahold heeft op 3 augustus een geconsolideerde netto-omzet bekendgemaakt van 6,6 miljard over het tweede kwartaal dat liep tot en met 15 juli 2007. In vergelijking met het tweede kwartaal van 2006 steeg de netto-omzet met 2% en met 5,6% tegen constante valutakoersen. De marktomstan digheden waren in dit kwartaal zowel in de Verenigde Staten als in Nederland gunstig. De prijsinvesteringen in verband met de verdere implementatie van het Value Improvement Program, gestart in september 2006 bij Stop Shop en Giant-Landover, zullen invloed blijven hebben op de marges. sap, broodjes en sandwiches ook meer keuze in salades, fruit en snacks.’ Stop Shop Giant-Landover De netto-omzet steeg met 1,9% tot $3,9 miljard. De identieke omzet - omzet bij de winkels die langer dan een jaar open zijn - van Stop Shop steeg met 1,1% (0,6% exclu sief de netto-omzet uit benzineverkopen) en die van Giant-Landover daalde met 1%. De vergelijkbare omzet van Stop Shop steeg met 1,7% en die van Giant-Landover daalde met 0,8%. Giant-Carlisle De netto-omzet steeg met 13,7% tot $1 miljard, deels ten gevolge van de overname van de Clemens Markets-winkels in het vierde kwar taal van 2006. De identieke omzet steeg met 2,7% (2,6% exclusief de netto-omzet uit benzineverkopen). De vergelijkbare omzet steeg met 4,4%. Albert Heijn De netto-omzet steeg met 10,3% tot 1,8 miljard, deels ten gevolge van de overname van de Konmar winkels in het vierde kwartaal van 2006. De netto-omzet van Albert Heijn supermarkten steeg met 10,6% tot 1,7 miljard. De identieke om zet van Albert Heijn supermarkten steeg met 6,2%. Albert/Hypernova (Tsjechië en Slowakije) De i netto-omzet steeg met 10,7% tot 342 miljoen (9,4% tegen constante valutakoersen). De identieke omzet steeg met 6,5%. Schuitema De netto-omzet steeg met 0,5% tot €771 miljoen. De identieke omzet daalde met 0,6%. Niet-geconsolideerde joint venture - ICA De netto-omzet steeg met 22,4% tot 2,2 miljard^ grotendeels ten gevolge van de overname door ICA van alle aandelen in Rimi Baltic AB in december 2006. Tegen constante valutakoersen steeg de net to-omzet met 23,1%. n de zomermaanden startte BEP een I proef in vijf productcategorieën: Bier, H Grab&Go, Gesteriliseerde melk, Houdbare zuivel en Suikerwerk. Categorymanager Bastiaan Jurna: ‘Met dit programma richten we ons meer op de leef tijd en wensen van grote groe pen klanten. Meer grootverpak- kingen Sportlife, Kiene, Mentos en Haribo in kinderrijke buur ten, en meer toffees, bijzondere dropsoorten, Oudhollands snoep en snoepmix in “oudere” buurten.’ Niet alleen leeftijd speelt een rol. Voor de category Grab Go is vooral de klanten- piek tijdens lunchtijd bepalend. Categorymanager Mariëtte van Maanen: ‘In winkels waar tus sen de middag veel klanten komen, hebben we nu naast Ook regionaal kunnen smaken verschillen. Merken uit de eigen omgeving zijn vaak erg populair onder klanten. Om die reden krijgt bijvoorbeeld Campina-zuivel in het zuiden van het land meer ruimte in het schap en is er in het oosten van het land meer plaats voor Grolsch- bier. In het najaar wordt de proef met de vijf productgroepen afgesloten. Daarna komen de andere assortimen ten aan bod. BEP zal in 2007 en 2008 nog diverse andere grote en kleine verschillen aanbrengen om zo te wer ken aan een aantrekkelijk winkelaan bod dat steeds beter aansluit bij de wensen van de klant. Meer weten? Mail naar bep@ah.nl. Mariëtte van Maanen en Bastiaan Jurna 1. Clusterworpen Dit deelproject verzorgt een proef met lokale worpen met aandacht voor bijzondere A klantwensen door vergelijkbare winkels te groeperen in clusters. 2. Buying Only In het Buying Only project leren inko pers en leveranciers werken met een nieuwe inkoop- module die meer transparant is. 3. BAP (Buying, Assortment Price) Dit deel project verzorgt de automatisering voor grotere ver schillen in formules, assortimenten en prijzen in de toekomst. 4. PEPER (Presentatie, Promotie Ranking) Dit deelproject verbetert de registratie van assorti menten en prijzen voor de verschillende AH-formules. 5. BETSY (Business Enabling and Transition of IT Systems) BETSY bouwt het fundament voor de IT- systemen en ontsluit de mogelijkheden van de com merciële strategie voor de overige bedrijfsonderdelen. s

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 6