DRIE VRAGEN Rondetafelgesprekken 5 Aha DE UITKOMSTEN Opvallende uitkomsten In april 2007 is het jaarlijkse AH Medewerkerstevredenheidsonderzoek (MTO) uitgevoerd. 15.026 medewerkers hebben de schriftelijke vragenlijst ingevuld en de algehele tevredenheid over het werk beloond met het rapportcijfer 7,4. In de Supply Chain vulden aanzienlijk meer medewerkers dit jaar de vragenlijst in, in de winkels juist minder. De totale respons daalde met 5% ten opzichte van 2006. ▼oelgericht Vernieuwing Werkzaamheden Aansprekend leiderschap 2007 81,9% 65,4% 73,1% 74,0% 76,6% 70,8% 65,2% 52% 61,6% 65,7% 2006 79,1% 65,1% 72,6% 74% 76,3% le meting in 2007 le meting in 2007 52,3% 61,8% 60,5% Algehele tevredenheid Bezieling Respect Samen Ronald Visscher (27), allround magazijnmedewerker en parttime plusser DC Zwolle: 'De tevredenheid over het werk vind ik vooral in het feit dat het goed gaat met Albert Heijn en dat we samen zoveel werk gedaan krijgen. Onlangs hebben we met een selectie mede werkers van diverse DCs rondetafelgesprekken gevoerd over onderwerpen die ook de cultuurwaar den raken. Het management zet zich duidelijk in voor een betere communicatie en heeft dit jaar de mogelijkheid geboden om de vragenlijst onder werk tijd in te vullen. Dat is vast de reden voor de toege nomen respons uit de DC’s. Al zijn uit het MTO soms moeilijk conclusies te trekken, het heeft zeker nut voor het ontdekken van bepaalde trends en ontwik kelingen in de organisatie. Een open gesprek zoals wij hadden is daar een fijne aanvulling op.' Supply Chain Grote stijging in respons (2006: 45%, 2007: 60%) Salarisbeleving scoort hoger dan het AH gemiddelde ‘Doelgericht’ en 'Vernieuwing' scoren lager dan in de winkel en op het Hoofdkantoor Winkel Zorgwekkende daling in respons (2006: 29%. 2007: 23%) Hoge tevredenheid met de cultuur waarden 'respect', 'vertrouwen' en 'samen' 'Doelgericht’ scoort hoger dan bij de Supply Chain en op het Hoofdkantoor Hoofdkantoor Teleurstellende respons van 30 (2006: 38%) Hoge tevredenheid met de cultuur waarde ‘Bezieling’ Hoge tevredenheid met mate van zelfstandigheid, variatie en uitda ging in werkzaamheden Minder medewerkers uit winkels heb ben dit jaar het onderzoek ingevuld. Baart dit zorgen? Annewil Kip, Staf HRD: ‘We vinden het jammer dat nog niet alle medewerkers het belang inzien van het invullen van de vragenlijst. Bovendien loopt de betrouwbaarheid van het onderzoek gevaar als de respons nog verder zakt. We kunnen dan steeds minder conclusies ver binden aan de uitkomsten, wat heel jammer is voor alle collega's die wél meewerken aan het onderzoek. We zijn aan het bekijken wat we kunnen doen om het invullen van de MTO-vragenlijst gemakkelijker te maken.' De distributiecentra laten dit jaar juist flink van zich horen. De respons in de Supply Chain is met 15% gestegen ten opzichte van 2006. ‘Binnen de Supply Chain wordt erg veel aandacht besteed aan het MTO. Medewerkers krijgen de gelegen heid om tijdens het werkoverleg de vragen lijst in te vullen en de uitkomsten van het onderzoek worden uitvoerig besproken bin nen de teams. Medewerkers ervaren daar door dat het nut heeft om de vragenlijst in te vullen en dat resulteert in een heel goe de respons.' Worden mijn antwoorden anoniem ver werkt? ‘Alle antwoorden worden absoluut anoniem verwerkt door een extern onder zoeksbureau. De achtergrondgegevens heb ben we nodig om te kunnen rapporteren over bedrijfsonderdelen en afdelingen. Ook kunnen we hiermee kijken of bijvoorbeeld jongeren hun tevredenheid anders beoorde len dan oudere medewerkers, of parttimers anders dan fulltimers. We willen graag weten wat er leeft onder onze medewer kers. Het MTO gebruiken we om dit te meten op groepsniveau en gerichte verbe teracties te kunnen inzetten.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 5