I it "0 Tevredenheid stijgt naar 7,4, respons daalt met 5% DRIE MENINGEN I i 11 Hoge collegialiteit Meer respons met anonimiteit! Aha 4 Over de cultuurwaarden Over werk en leiderschap Over uitdaging, verantwoordelijkheid en salaris WAT IS HET MTO? i ■dL Resultaten MTO 2007 't I Bijna 82% van de medewerkers toont zich tevreden in het werk bij Albert Heijn en geeft hiervoor een 7,4 als gemiddeld rapportcijfer. 51% van de medewerkers geeft zelfs een rap portcijfer van een 8 of hoger. Aspecten die hoog (meer dan 70% tevredenheid) scoren zijn bijvoorbeeld: het nakomen van verplich- Marianne ten Hoope (43), productkeuringscoördina- tor afdeling Kwaliteit, hoofdkantoor: ‘Ik vind Albert Heijn een open organisatie waar mensen reke ning met elkaar houden. Het bieden van opleidin gen en kans tot doorstroming garandeert ver nieuwing en verandering. Toch kleeft er ook een nadeel aan. Met veel wisselingen bouw je min der snel een band met mensen op. Ik vind dat iedereen het MTO moet invullen, dan pas weetje wat er nog verbeterd kan worden in het dagelijk se werk van jou en je collega’s. Maar of het onderzoek anoniem gaat? Dat is de vraag die onder velen leeft, denk ik. Je vult immers wel je afdeling en aantal werkuren in. Dat maakt mensen die een negatief geluid willen laten horen eerder behoudend.’ tingen; zoeken naar verbetering en de zorg dat medewerkers hun werk goed kunnen doen. Ongeveer de helft van de medewerkers is tevreden tot zeer tevreden met de manier waarop zij gestimuleerd worden om op nieu we manieren over problemen na te denken. Ook het aanbod van uitdagende verantwoor delijkheden en het stimuleren van talentont wikkeling stemt hen redelijk tevreden. Debora Nagel (42), teamleider verkoopafhandeling AH 1024 Velp: 'Als ik het MTO niet invul heb ik geen recht van spreken. Dat geldt voor alle vormen van stemmen en referenda. Alsjejouw mening kan laten horen moetje het zeker niet laten. Dat is toch een gemiste kans. De vragenlijst digitaal invullen op de winkelvloer zou een optie zijn, thuis schuiven mensen zoiets toch eerder aan de kant. Ik ben zelf erg tevre den met de ruimte die ik krijg om mijn werkweek in te vullen. Vrouwen met kinderen krijgen hierin bij Albert Heijn veel ruimte. Ook de collegialiteit vind ik een pre. Ongeacht uit welk filiaal je komt, de collegialiteit is hoog. Op dit moment voel ik vooral vernieuwing in mijn werk. De ontwikkeling van mijn nieuwe functie als teamleider zit nu echt in een stroomversnelling, span nend hoor!’ Een medewerkerstevredenheidsonder- zoek (MTO) maakt inzichtelijk wat mede werkers willen, aan welk soort maatrege len de meeste behoefte is en waarvoor het meeste draagvlak bestaat. Het onderzoek geeft inzicht in werkgerela- teerde onderwerpen die van invloed zijn op de tevredenheid van medewerkers. a Meer dan 91% van de medewerkers weet goed wat zijn of haar takenpakket en verantwoor delijkheid is, maar is minder tevreden over de mate van zelfstandigheid, variatie en uit daging in het werk. De salarisbeleving is ver beterd ten opzichte van 2006 (65% tevreden heid). De grootste stijging daarin is te zien binnen de Supply Chain. Sinds 2006 staan de cultuurwaarden centraal in de schriftelijke vragenlijst. Driekwart van de medewerkers toont zich tevreden tot zeer tevreden met de cultuurwaarden Respect, Vertrouwen en Samen. Los hiervan zijn ook de cultuurwaarden Doelgericht en Vernieuwing dit jaar voor het eerst gemeten. 71% van de medewerkers ervaart doelgerichtheid in zijn of haar werk. Voor Vernieuwing ligt dat op 65%. et AH Medewerkerstevreden- heidsonderzoek sluit sinds vorig jaar volledig aan bij de nieuwe strategie van Albert Heijn. De vra gen zijn gekoppeld aan de cultuurwaarden en de manier van onderzoek is in alle bedrijfs onderdelen gelijk: hoofdkantoor, winkel en de distributiecentra vullen allen dezelfde lijst in. Voor het eerst deden dit jaar ook de mede werkers van Ahold Pensioenfonds en Ahold Vastgoed mee.

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 4