HIER DAAR Van Paaseiland tot Vuurland I i F' 3 Aha Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 1 t- Ww 'W 1’ B B Naam Functii nvoor bekenden Nuchter Nederland La cocina (de keuken) It Niet ja-knikken Fijne wijn >a Americ; Klaagcultuur nen we soms flink klagen.We worden soms een beetje te ver wend. Mijn broer werkte vroeger bij de Santa Isabel supermarkten van Ahold in Chili. Men maakte vaak werkdagen van 9 tot 8.’ ‘De 24-uurs economie draait volop in Chili. De creditcards en het consumptie patroon overstijgen het budget van vele gezinnen. Nederlanders laten zich niet zo snel gek ma ken.’ Empana das (gevulde broodjes) en Pastel de choclo; een ovengerecht met maïs, vlees en verse ingrediën ten maak ikzelf. Mijn moeder heeft ons allemaal goed leren ko ken.’ 'Veel Albert Heijn wijn komt uit Chili. Neem de Cabernet Sauvignon, heerlijk met vlees. Geniet ervan. Disfrutal, zeggen wij dan.' aime Molina: ‘Chili. De lange kust, meren, bossen, bergen, het Andesgebergte, vulkanen, Antarctica. De zout meren en de Atacama woestijn; de droogste woestijn ter wereld. Door de weerspiegeling van de zon lijkt het de oppervlakte van de maan, daarom heet het in het Spaans “El valle de la luna". En dan Rapa Nul; de Paaseilanden met gigantische stenen beelden. Prachtig. Toch ben ik naar Europa gegaan. Als klein jongetje zat ik al aan een tafeltje Engels te leren terwijl mijn vriendjes aan het voet ballen waren. Eerst volgde ik mijn zus die naar Engeland was ver huisd, maar kwam al snel bij mijn broer in Nederland terecht. Ik werd magazijnmedewerker en schopte het tot expeditiemedewerker in het LDC. Met een nieuwsgierige instelling creëerde ik krediet en kansen. En ik ben nog niet uitgeleerd.’ Jaime Andres Inostroza Molina Expeditiemedewerker LDC Geldermalsen A ‘Nederland heeft goede arbeidsvoorwaar den, goed opgeleide medewer kers en oog voor persoonlijke ontwikkeling. Dat merk ik duide lijk bij het LDC. Je krijgt een kans als je inzet toont, in Chili is dat moeilijker en heb je vaak een kruiwagen nodig.’ ‘Hier heb je in spraak in je werk. Je kunt zelf ideeën inbrengen en werkt zelf standig. De teamleider maakt tijd voor een terugkoppeling van mijn werk in een tweewekelijks ge sprek. Dat is anders dan enkel: ja knikken.' ‘Ik laat een traan W Chili wordt uitgeschakeld. Het voetbal is vaak minder tactisch maar zeker spectaculair.' ‘In Nederland kun-

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 3