Strandwacht I Werkt Willem-Mathijs in de zomer niet als ASM, dan is hij vrijwillige strandwacht bij de strandreddingsbrigade in Renesse. Dus vakantie vindt hij niet nodig? Onzin! Strandwacht zijn is voor hem één grote vakantie! Wat doe je eigenlijk zo’n hele dag op het strand? En als het slecht weer is? Heb je wel eens iemand gered? Hoe kwam je op het idee strandwacht te worden? Zou je fulltime strandwacht willen zijn? Lijkt het een beetje op Baywatch? In de zomer wordt het 21 kilometer lange zandstrand in Renesse bewaakt door vrijwillige strandwachten. Op een van de drie strandwachtposten zit Willem-Mathijs. Deze zomer is hij in totaal vier weken lang continu op het strand te vinden. Hier ‘offert’ hij zijn opgebouwde vaka^J tiedagen en overuren als ASM maar wat graag voor op. ‘Mensen helpen. Op een drukke dag komen er wel zo'n 40 mensen voor EHBO. Vaak met snijwonden, kwallenbe ten of verstuikingen. Ook worden er dagelijks wel een paar kinderen vermist. Met een vermissing ben je zo’n twee uur bezig, maar we vinden ze altijd! De avonden heb ben we meestal voor onszelf. We slapen ook op de post. Heerlijk wakker worden aan zee. Het is werk, maar voelt als vakantie.' ‘Gaan we schoonmaken, onderhouden we de materialen of spelen we volleybal. Er moet wel altijd iemand op de post zijn. Je kunt niet zom aar een stukje gaan varen, wantje moet altijd direct inzet baar zijn.’ Dat is helemaal niet realistisch, maar soms heb je wel die actie. Gaat de tela^ foon op de strandpost over dan moetje er supersnel naartoe. Spannend, je weet nooit watje aantreft.’ ‘Vorige week heb ik nog twee kitesurfers uit het water gehaald. Ze zaten vast in hun touw. Kritieke gevallen heb ik niet meegemaakt.' De reddingsbrigade in Boxtel zocht nieuwe strandwachten. Vorig jaar heb ik mijn basisbrevet gehaaid en ditjaarga ik voor het Strandwacht A-diploma. Daarmee mag je een beetje leidinggeven bij acties, net als in de winkel eigen lijk. Ook een EHBO-diploma komt op de winkelvloer van pas. Wanneer iemand een epileptische aanval krijgt of zich aan de snijmachine snijdt, bijvoorbeeld.’ Nee. Het is een mooi leven, maar alleen in de zomermaanden. Ik leef er ieder jaar weer naartoe. Volgend jaar ben ik het weer!'

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16