Al JN MISSIE J/an DNA tot diepzeeduiken o lij I k Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar ±n privé... Op zijn werk... r 7 Aha Als manager Direct Marketing heeft René Nowee (41) altijd met dead lines te maken. Vaak is hij dan ook buiten kantooruren met zijn werk bezig. Met veel plezier, dat zeker. Want na driejaar vindt hij zijn functie nog steeds boeiend en uitdagend. Net als diepzeeduiken, een passie die hij ervaart als een prima tegenhanger voor zijn drukke baan. Wet negen maanden al lekker op Koh Phi Phi Van Ferrari-sleutels tot rugzakken Het DNA van de klanten Op zoek onder water S i e >ck kinderen gaan tijdens hun exotische (duik) trips net zo makkelijk mee. Zo zat de kleine Dylan al met negen maanden op Koh Phi Phi in Thailand. Vorig jaar maakte het gezin een rondreis van twee maanden door Indonesië, Australië, Hawaï en Amerika. 'g n René en zijn vrouw zijn gek op diepzeeduiken. Azië is hun favoriete bestemming. Vier jaar geleden werd René vader van Dylan. Zijn jongste zoon Damian werd vijf maanden geleden geboren, maar de ‘Dankzij de naam-, adres- en woonplaats gegevens die gekoppeld zijn aan de gebrui kers van de AH Bonuskaart weten we meer en meer over het aankoopgedrag van klan ten. Al deze gegevens worden verzameld in een grote database die door bijna het hele bedrijf gebruikt wordt. Bijvoorbeeld door de afdeling klantenservice, die verloren voorwerpen terugstuurt naar de recht matige eigenaars. Het zijn er zo’n 5000 per jaar, variërend van Ferrari-sleutels tot complete rugzakken. Of om klanten via ^B ect mails productaanbiedingen te doen. Daar zit meestal een coupon bij want dan kunnen we de respons goed meten en daar in de toekomst rekening mee houden.’ Maar liefst 80 procent van de Nederlandse huishoudens heeft inmiddels een Bonuskaart. Per jaar komen daar duizenden nieuwe Bonuskaarthouders bij. ‘Ondertussen weten we heel wat over het “DNA” van onze klanten. Als we iemand voor een bepaald product willen interesseren, dan zoeken we naar klanten met een profiel dat daar bij past. Een mailing over een nieuw soort babyvoeding van ons Huismerk valt alleen bij gezinnen met baby’s op de mat. Je moet als Albert Heijn zeker relevant zijn anders kom je op de stapel met oud papier terecht.’ ‘Toen we tien jaar geleden begonnen met duiken vond ik vooral de grote vissen fascinerend. Zoals die gigantische napo- leonsvis die ik tegenkwam bij een van de Perhentian-eilanden in Maleisië. Of bij de Thaise Similan-eilanden waar ik drie man- taroggen heb mogen bewonderen. Nu gaan we vooral op zoek naar piepkleine schelpjes of zeldzame zeediertjes. Als ik op mijn eerste vakantiedag een duik heb gemaakt, voelt het alsof ik al een week op vakantie ben. Dat is iets fysiologisch en heeft ermee te maken dat je duikt met perslucht. Je wordt er echt superrelaxed van.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7