K) Ahold NIEUWS AH to go in vogelvlucht Albert Heijn Company verdient 130 miljoen Wegvan Wall Street L.w Extra miljard voor aandeelhouders Vliegensvlug een boodschap doen De lat hoger leggen Aha 6 Paul Havinga Locaties; vaak ongewoon voor nor male supermarkten, in ieder geval op knooppunten met veel passanten: bin nensteden, stations, openbaar vervoer, instellingen De op 27 augustus geopende AH to go op het WTC in Amsterdam is de 12e AH to go vestiging in Amsterdam. 50 procent van de AH to go klanten is Ahold maakte eind augustus bekend dat het resultaat van Albert Heijn Company (Albert Heijn, AH to go, Albert.nl, Etos, Gall&GallAhold Coffee Company) in het tweede kwartaal van dit jaar gestegen is naar 130 miljoen euro. Dat betekent een hoog rendement van 7,1 procent op de netto-omzet en een toename met 28 miljoen euro. De stijging van de goede resultaten is toe te schrijven aan de hogere omzet in de winkels, kostenbe sparingen en lagere pensioenlasten. Ook werd er 9 miljoen euro verdiend aan de verkoop van winkels. jonger is dan 25 jaar. 50 procent van de AH to go klanten is man, 50 procent vrouw. De beste winkels worden wekelijks door zo'n 70.000 klanten bezocht. De ham-kaas croissant is het best ver kopende artikel. In totaal worden weke lijks zo'n 70.000 croissants verkocht. ruim 1000 artikelen wordt zowel de 62.000 medewerkers van Schiphol als de reizigers een uitgebreid assortiment geboden. De helft van dat assortiment is voor directe consumptie. Als de reiziger na zes uur ’s morgens en voor tien uur ’s avonds arriveert op Schiphol kan hij of zij alvast de noodzakelijke dagelijkse benodigdheden kopen. Store manager Fred Nielsen: ‘Het enthousiasme voor de winkel en ons assortiment is onvermin derd hoog, ook nu we een paar weken open zijn. We hebben in ieder geval een paar goede eerste weken achter de rug. En dat komt ook door onze omzetac- ties. De sapjes en maaltijdsalades waren gewoon niet aan te slepen.’ Als gevolg van de succesvolle verkoop van U.S. Foodservice en de Poolse activiteiten heeft Ahold besloten nog eens 1 miljard euro aan de aandeel houders terug te geven, via inkoop van eigen aandelen. Met de onlangs afgeronde reverse stock split en kapi- taalrestitutie van 3 miljard euro komt het totale aan de aandeelhouders uit te keren bedrag nu op 4 miljard euro. Na Schiphol en metrostation Bijlmer (de 35ste winkel) volgde in de maand augustus nog een derde bijzondere opening in en om Amsterdam. De eerste AH to go op een kantorencomplex: het WTC in Amsterdam, de 36ste. ‘De zogeheten zuidas is het kloppend hart van vele grote bedrijven. Met een toekomstperspec tief van 53.000 arbeidsplaatsen, 50.000 reizigers via het metro-, bus en treinstation en de opleve ring van nieuwbouwwoningen in de buurt is de AH to go op het Zuidplein een schot in de roos.' Ahold wil zich terug trekken van Wall Street. De voordelen van een Amerikaanse aandelenregistratie en een beursnotitie aan de New York Stock Exchange zijn in de loop van de tijd afge nomen. De beslissing past in het beleid van kostenbesparing. De AH to go op Schiphol Airport werd op 1 augustus feestelijk geopend. Met AH Ml ‘We denken constant na over hoe we de winkels kunnen vernieuwen en verbete ren. We kijken daarbij niet alleen naar de VS en Engeland, waar veel supermarkten al een gemaksconcept hebben, maar we proberen ook zelf continu de lat hoger te leggen. Bijvoorbeeld door de introductie van nieuwe kassa’s met nieuwe pinpads. Deze zijn bij de afhandelingsprocedure zes seconden sneller dan de oude kassa’s en pads. Als je die tijdwinst voor alle winkels bij elkaar optelt, dan biedt dat ruimte voor veel meer transacties.’

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 6