Iki I Mark Haanstn Ruela van Uytrecht Ikram Tetik Martine nesthuis werkt bij Transavia, en wipt snel even binnen om een maaltijd te halen voor die avond: ‘Ik vind het erg handig om een AH to go om de hoek te hebben. Ik deed al vaker boodschappen bij andere winkels voor een snelle hap. Nu kan ik ook meteen uit mijn werk wat Koken Stomen-maaltijden of sushibakjes halen.' H Check-i Ruimte Het belang van de locatie Werken in de cockpit n I" ■■■- I en werken om de hoek bij Avia Partner: ‘We waren toevallig aan het werk in vertrekhal 4, en dan is de AH to go lekker dichtbij. We kopen hier geregeld kant- en-klaarmaaltijden en halen meteen de drankjes en siga retten erbij. Je hebt hier wat meer keuze in maaltijden en maaltijdsalades dan bij Food Village verderop.' verkoop- specialst AH to go 5609 Schiphol Airport: ‘Ik heb hiervoor jarenlang in de “reguliere” Albert Heijn- winkels gewerkt, maar ook in de AH to go in het AMC. En dit geeft toch wel een heel ander gevoel. Ten eerste doe je hier alles. Kassa draaien, lossen, vullen en het contact met de klanten. Maar ik merk het vooral aan de sfeer. Veel klanten komen net terug van vakantie of gaan bijna weg. Dus we krijgen hier volop vrolijke gezichten binnen.' ‘Bij AH to go hebben we enorm veel transacties op een dag. En dat is, zeker gezien de vaak kleinere oppervlakte, een enorme prestatie. De omzet per transactie (OPT) ligt bij ons op zo’n 3,5 a 4 euro. We Bbben daarbij een open winkel zonder tourniquets, met een oppervlakte van 75 tot 200 m2. In de winkels zelf hebben we die fysieke ruimte ook nodig om de grote klantenstromen het hoofd te kunnen bieden. Het is dus echt niet te vergelijken met de “reguliere” supermarkten. We hebben daarbij ook te maken met aparte uitdagingen. Hoe krijg je bijvoorbeeld een winkel vol terwijl de afleverplek 700 meter verderop ligt? Tel daarbij de zeer kleine magazijnen, dan kun je wel nagaan dat de planningen ook zeer strak moeten zijn.’Aldus Paul. aul Havinga, format manager van AH to go, B heeft meer dan genoeg reden om tevreden te zijn. Na de opening van de eerste winkel in 2001 was het aanvankelijk even zoeken om de juiste formule in de vingers te krijgen. Maar dat is inmiddels duidelijk gelukt. Paul: We hebben tijd gehad om goed na te denken over hoe we dit spel beter kunnen spelen. De formule staat nu stevig op de rails, en de ambitie is dan ook om binnen vijf jaar door te stomen naar honderd winkels. Onze klanten zijn niet meer alleen op zoek naar snel nog even een boodschap voor thuis, maar willen ook steeds meer direct consumeren voor ontbijt of lunch. En die trend zal zich de komende vijftien jaar alleen maar ^^rorzetten.’ ‘We kunnen ons nu duidelijk onderscheiden op gebied van foodconcepten en productontwikkeling (AH Express). Onze concepten en producten zijn sterk verbeterd en wat ook niet onbelangrijk is: de locaties worden steeds beter. Producten moeten daar bij lekker, verantwoord, vers en makkelijk verpakt zijn. En snelheid staat voorop. Klanten moeten bin nen ongeveer anderhalve minuut de winkel in en uit kunnen zijn, inclusief de kassa-afhandeling.’ Niet alleen de klanten, ook potentiële medewerkers zien de voordelen van het werken bij een AH to go: ‘Anders dan in de supermarkten moet je bij AH to go op alle fronten inzetbaar zijn. Van werken achter cockpit (waar brood en de warme broodjes wor- v>en afgebakken), tot ontvangst van goederen en van kassa’s draaien tot omgaan met klanten. Een heel veelzijdige baan dus. En dat in een vaak relatief jong, modern en hecht team. Met de ambitieuze uitrol zijn we continu op zoek naar nieuwe enthousiast collega’s.’ .asEsoe

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 5