Jump jump! I I - Il 1 JJ Pascal Buitendijk zorgt er als kwaliteitsmedewerker voor dat AH 1541 er piekfijn uitziet. Maar zodra het werk erop zit, trekt hij de winkeldeur achter zich dicht om de hele avond te gaan jumpen. Jumpen? Hoe werd je jumper' Is jumpen een sport? Nederlands Kampioen Tv-carrièrt Toekomstplannen? Wie: Pascal Buitendijk (22) AH 1541, Numansdorp Wat: Kwaliteitsmedewerker, DJ en Jumper Waar: www.geniusjumpers.nl ‘Jumpen is een dans waarbij je springt. Je maakt bewegingen met je voeten en draait rondjes. Er W zijn basispassen, maar je kunt zelf invullen hoe je de dans verder afmaakt. Je kunt het alleen doen maar ook wel metz’n tienen. Dan dansje in een rijtje en maak je dezelfde bewegingen.’ ‘Ik was helemaal geen danser, maar de jumpstylefilmpjes op het internet maakten me enthousiast. Zo heb ik het mezelf aangeleerd. Tijdens het uitgaan kwamen Alex en ik elkaar jumpend tegen. Nu maken we onze eigen muziek, bedenken nieuwe pasjes, treden samen op en geven jumpworkshops.’ ‘Ik zie het zeker als een topsport. Sportscholen geven er les in en ook basisscholen stimuleren deze dans onder de jeugd. Kinderen met overgewicht jumpen ook graag, wat hen helpt fitter te worden. Je hebt er echt conditie voor nodig. Het is voor alle leeftijden, maar vooral populair onder jongeren.’ ‘Na lang oefenen en nieuwe 4 pasjes bedenken, hebben we ons opgegeven voor de eerste NK Jumpen. Na de voorrondes werd het echt serieus en het harde trainen wierp zijn vruchten af: we werden kampioen! We mogen ons nog steeds de “beste duojumpers” van Nederland noemen.’ ‘We hebben zoveel lol in het jumpen, dat we het met de rest van Nederland willen delen. Sinds we te gast waren bij Life&Cookingis het balletje gaan rollen. We zijn ook bij Jensen geweest.’ ‘Mijn werk bij Albert Heijn is leuk en geeft me houvast. Ik heb het er nog hartstikke naar mijn zin. Met jumpen ga ik gewoon lekker door. Het is een hype, dus kan het ook zo weer over zijn. We zijn bezig met een live-act van een half uur en onze nieuwe single What’s that sound is eind augustus uitgekomen.’ ÏY -A M tJi f vA V F*

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 16