I hl Tijdens de AGF seizoenstraining 2007 heeft iedere winkel goede voornemens gemaakt. Twee winkels uit Den Bosch startten hierop een onderlinge 'frambozen verkoopwedstrijd'. Aha nodigde groentemannen uit beide winkels uit voor een bezoek aan de Dutch Berry Company (DuBeCo) in het Limburgse Baarlo, één van de frambozenleveranciers van Albert Heijn. 9 Aha RASSEN Vullen, wegen en het deksel erop Wat frambozen betreft heeft Bakker Barendrecht in het Nederlandse seizoen met verschillende telers te maken, waar DuBeCo er één van is. Gerard Harleman: ‘Voor Albert Heijn willen we eigenlijk alleen maar het rasTulameen. We hebben een eigen Research Development-afdeling. Daar wordt, in overleg met Albert Heijn, altijd gezocht naar de beste rassen. Die worden dan getest. Vorig jaar hebben we uit een test met acht verschillende soorten frambo zen de lekkerste gekozen: Tulameen. Want als je een keer een bakje frambozen koopt dat niet lek ker is, denk je de volgende keer: “Frambozen? Nou weet je wat, ik koop wel bramen.” Maar voor Tulameen kom je terug. En daar gaat het om.’ Op de wagens van de plukkers staan kisten, plastic bakjes en een weegschaal. In elke kist passen twaalf tot zestien bakjes. Zijn alle bakjes gevuld, dan wordt steeds het totaalgewicht afge wogen: het gewicht van kist, bakjes en fruit. Leon: ‘Straks wordt het geheel in de koeling gezet, en als het gekoeld is, wordt elk bakje apart afgewogen en gedekseld. Waarom dat niet meteen bij het plukken gebeurt? Veel te omslachtig. En als je meteen de deksel erop doet, krijg je de warmte in het bakje er heel moeilijk uit. Dat komt de houdbaarheid niet ten goede.’ Leon is een man met verstand van ^^ken. Aan hem kun je het kweken van Albert Heijn frambozen met een gerust hart overlaten. En dan vindt hij het kweken van frambozen ook nog eens heel erg leuk. ‘Het streven is steeds om met kleine verbeteringen een nog betere oogst te krijgen. Om zoveel mogelijk kilo’s te behalen en een goede kwaliteit framboos. En dat is iets dat elk jaar weer lukt.’ S

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 9