Terug naar de basis, ^panning als agent I 8 Het alledaagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar I 2 Op zijn werk... -i En privé... •TO ir. inn - 7 Aha de I 'Doe maar gewoon watje moet doen’ ‘Surveilleren, aanhouden en bekeuringen uitschrijven' •-vTiuE houden. Je kunt allerlei moeilijke constructies bedenken en vergaderingen beleggen, maar het gaat vooral om een ding: denken vanuit de klant. Voor het distributiecentrum houdt dit in dat orders volledig worden gepikt en op tijd naar de winkels worden gereden. En dat er bij calamiteiten steeds opnieuw gekeken wordt: hoe ervaart de klant dit? Laten we die ene vrachtwagen mét bloemen vertrekken, waar door hij te laat vertrekt, of laten we ’m op tijd rijden zónder bloemen?’ Edwin praat er veel over met zijn collega’s en brengt regelmatig winkels een bezoek. ‘Doe dagelijks wat je moet doen en denk aan de klant die gewoon graag bloemkool op tafel wil zetten.’ I ‘71 Een echte AH-er, noemt Edwin Spliet zichzelf. Hij werkte vijftien jaar in de winkel, klom daar op van vulploegmedewerker tot supermarkt manager, zat vervolgens tweeënhalf jaar bij de afdeling Replenishment, en is nu al weer een aantal weken bezig als Operationeel Manager Houdbaar. In de missie ‘Het alledaagse betaal baar, het bijzondere bereikbaar’ kan hij zich helemaal vinden. ‘Wij zijn een supermarkt die bijzondere producten verkoopt maar ook voorziet in primaire behoeftes: brood, melk, bloemkool, gehakt.Dingen die voor iedereen betaalbaar en beschikbaar moeten zijn. Heel Binpel. Mijn werk probeer ik ook simpel te IIII Het kan zomaar gebeuren, dat je Edwin in zijn vrije tijd tegenkomt in politie-uniform. Sinds anderhalf jaar zit hij bij de vrijwillige politie. ‘De driejarige opleiding bestaat uit negen gedeeltes - negen kwartielen. Elk kwartiel omvat een stuk theorie en een stuk praktijk en wordt afgesloten met een proeve van bekwaamheid. Na een kwartiel word je geacht het geleerde ook op straat te kunnen toepas sen.’ Edwin is bezig met zijn vijfde kwartiel en mag al heel wat politiewerkzaamheden uitvoe ren. Van surveilleren in winkelcentra en men sen aanhouden tot bekeuringen uitschrijven in het verkeer. ‘Eigenlijk hebben wij als vrijwillige politie dezelfde bevoegdheden als gewone agenten. Het verschil is dat zij een vuurwapen dragen en wij niet. Wij mogen ook niet worden ingezet in zeer risicovolle situaties. Maar bur gers kunnen het niet zien, of wij vrijwillig zijn of niet.’Waarom Edwin bij de vrijwillige politie gegaan is? ‘Het intrigeert mij, de afwisseling in het werk, de spanning. Dat je ’s morgens niet weet wat je die dag gaat meemaken. Daarnaast heb ik ook een bepaald verantwoordelijkheids gevoel.’ Een carrière bij de politie? ‘Nee, bij AH voel ik me thuis. Qua persoonlijke ontwikke ling kan ik hier nog verder groeien terwijl het politiewerk veel meer gebaseerd is op rangen en standen. Ik heb nu de perfecte combinatie gevonden. Ik voel me nauw betrokken bij de politie en heb in het dc nog een mooie toe komst voor de boeg.’ s

Personeelsbladen | 2007 | | pagina 7